Yasağı delmeye çalışıyorlar

Kiralık villalara çok yoğun talep var. Sebebi yılbaşında toplanmak

Sonra polis kapı kapı dolaşıp parti bassın . Olacak iş mi bu. Toplum olarak hiç ders almıyoruz. Alacağa da benzemiyoruzda zaten.

Arkadaş yazacaksın 10 katı ceza, her katılan kadar da hapis cezası, oldu bitti işde.

Bizim ülkemizde nedense bu böyle işliyor birşeyi yasaklandığı zaman o yasağa bir şekilde delmek için insanlar elinden gelen her şeyi yapmıyorlar.

Gerçekten şaka gibi insanlar yasak oldukça daha da fazla parti yapmak istiyor nesini anlamıyorlar anlamıyorum yasak ve tehlikeli işte… garipler gerçekten…

demeki ceza yemek istiyorlar

tek yapmaları gereken evlerinde kalmak ya gerçekten sıkıntılı bir insanlık

Paralarını nereye harcayacağını bilmiyor bu insanlar hakikaten. Kendi evinde yapabilecekleri mis gibi şeyler varken neden saçma sapan şeylere para harcamak ve virüs kapmak?

Türkiye gerçekten hiçbir şeyi ciddiye almayan bir toplum. Bazı şeylerin yararından çok zararı olacağını asla düşünemeyen bir toplum. Sağlığın her şeyden önemli olduğunu düşünemeyen bir toplum. Gerçekten elinize ne geçiyor bu koşullarda bile saçma sapan parti kovalamak. Sinirlenmemek elde değil. Instagram story’nizde bir şeyler paylaşamayacaksınız diye ödünüz kopuyor.

Hey Allah’ım. Bu kadar önlem, tedbir neden alınıyor. Yılbaşını kutlamasanız ne olur? Bunu yapan insanlar kesinlikle vicdansız insanlar. Bu kadar sağlık personelinin, bu hastalıktan dolayı can veren kişilerin, hastalık yayılmasın diye tüm kurallara uyan vatandaşın hakkını nasıl verecekler ? Ne diyebilirim ki Allah ıslah etsin bu saçma zihniyetleri.

Yasak sanki insanlara değil de virüse yapılmış hafta içi bulaşabilirsin ama hafta sonu yasak :slight_smile:)

Valla ne yalan söylüyüm zengin bir arkadaşım beni de villasına partiye çağırıyor ama gidecek değilim tabiki kesin basılırız😂

Bu dönemde otel rezervasyonları, ev kiralamak vs. gibi alternatif kutlama yollarının önüne geçilmek için bunlara yasak konulması gerekiyordu bence. İnsanların sağduyusu olmadığını son sekiz aydır tecrübe ettik.

Para cezası değil ertelemesiz 15 gün hapis cezası verin bakalim herkes kurala uyuyor mu uymuyor mu?

insanlar parasını ve zekasını daha yararlı işlere harcasa hem ülkemiz için hem de insanlık için daha başarılı işler ortaya çıkaracaklardır diye düşünüyorum .

yani kısıtlama ve yasaklarda alınan onca tedbire rağmen dışarıda hiçbir şey olmamış gibi dolaştılar ya şimdi buna şaşırmamız mı gerekiyor? ben şaşırmıyorum. adamlar kafayı yediler bir iki gün yasağı duyunca. yani illaki yapacaksınız bir bekleyin de şu virüs azalsın. mantıksız hareket ediyorlar ve hazır virüs mutasyona uğramışken tüm ülkede tekrardan bir dalga olacak ve ciddi sonuçlar alınacak. yılbaşında bir Allah’ın kulu evinde oturmaz. herkes bir yerlerde olacak. hadi bakiyim sonra da 2021 niye kötü geldi? daha gelmeden başladınız kötü bir yıla geçirmeye. ben evimde mısır patlatıp yiyeceğim. haricimdekiler defolsun.

İşin kötü tarafı toplanıp eğlenecekler sonrasında sokağa çıkıp herkese bulaştıracaklar bize yazık değil mi aylardır yasaklara uymaktan yorulduk.

millet canını dişine takıyor bu salgın bitsin diye.Akıllanmaz kişiler kendi zevklerini düşünmekten başka bir şey yaptığı yok.

Tüm sağlık çalışanları gece gündüz demeden bu virüs bitsin diye uğraşiyorlar ancak insanlarımız kimseyi düşünmüyor sadece keyiflerini düşkünler umarım birazcık akıllı olurlar da şu virüs artık biter.

Böyle girişim yapmak isteyen zekiler var . Toplanıp parti vermek , eğlenmek. Bu tarz girişimleri engellemek lazım ve fazla ceza verilmeli.