Yaşam koçu nasıl olunur?

Yaşam koçu nasıl olunur?

insana yol gösteren onların düzenine göre biseyler tasarlayabilsen olursu

1- En az 4 senelik bir diploma alınır.
2- Doktora yapılabilir . Bu sayede daha doğru karar verme ve yönlendirme yapılabilir.
3- Onaylanmış kurslardan eğitim ve koçluk dersleri alınmalı.
4- Bir çok sertifika alınmalı
5- Seminerlere katılım gösterilmelidir.
6- Sektördeki deneyimli bireylerden yardım alınmalı.
7- Kendinize ait vizyonunuzu belirleyin.

image">image

Diplomalısı da mevcuttur ama genelde herkesin hayatında icraate geçirmeden önce fikir aldıkları, düşüncelerine güvendiği birileri mutlaka mevcuttur. Diplomalısı da 4 yıllık lisans eğitim hayatı bitirildikten sonra olunur.

Merdivenaltı yaşam koçu adı altındaki kurum ve kuruluşlardan kaçınılmalıdır öncelikle. 4 senelik üniversite Diplomanızın olması gerekmektedir. Çeşitli seminerlerle de bunu destekleyerek olabilirsiniz.

4 senelik üniversite diplomanız olmanız gerekir. Bir çok sertifka alınmalıdır. Seminerlere katılım gösterilmelidir.

Yaşam koçu olabilmek için 4 senelik üniversite bitirmiş olmamız gereklidir. Bir çok sertifka alınmalıdır. Seminerle katılmakta da fayda vardır.

Bu mesleğe sahip olmanız için 4 senelik üniversite eğitimden sonra gerekli olan sertifikalar alınmalıdır. Kendinizi geliştirmek için kitap okumak ve seminerle katılmak oldukça önemlidir.

Maalesef ülkemizde kendini çok biliyor sananlar yaşam koçu oluyor. Ama bunun İçin bir çok dalda Bilgi hatta lisans sahibi olmak yine de kendini kurslara giderek geliştirmek gerekir.