Yaşamı zorlaştıran, insanın sınırlarını bilmeyen benliği midir?

Yaşamımızı zorlaştıran,insanların sınırlarını bilmeyen benliği midir?

yaşantıyı kendimiz düzene sokup, aynı zamanda sıkıntıya da sokabiliriz o yüzden kendi benligimiz iyi ve ya kötü herşeye neden olabilir.

İnsanın potansiyellerinin farkında olarak bunları en iyi şekilde ortaya koymak için çabalaması iyi bir şeydir. Ancak potansiyellerini aşacak ölçüde gözü doymazlık, tatmin olmazlık yaşamı hem kendisi hem yakın çevresi için zorlaştırır.

Bence aynen oýle insanın sınırını bilmeyen benliği yüzündendir bence .

Bir insan kendine inandığı ölçüde birçok şeyi yapabilir. Sınırlar düşündüğümüz kadar dar değildir. Fakat bunları hırsla değil planlı yapmamız gerekir.

bence insan kendi yaşamını ve sınırlarını kendisi belirlemelidir. Doğru olan budur kimseye bakarak hayatı hakkında kararlar almamalıdır.

İnsan maalesef yaşam döngüsünde sürekli bir hırsa kapılan birisidir, yaptığı şeylerde sahip olduklarında asla tatmin olamaz.

İnsan her zaman dahası üzerine programlıdır ve nefs hiçbir zaman tatmin olmaz.

Insanlar sürekli bir hırs içindedir. insanlara zorlaştıran da yine insanın kendisidir. Çünkü insan elinde ne kadar olursa olsun asla yetinemezler.

Kesinlikle yaşamı da zorlayan sınırlarının çizmesinide benliği ile doğru bağlantılıdır. Yaşam için kişinin aklında bitiyor. Kişi nasıl istiyorsa o şekilde hayatına bakar.