Yaşanılabilir ülke ve şehirler nerelerdir?

Dünyanın en yaşanabilir ülkeleri ve şehirleri sizce nerelerdir?

Norveç Oslo bence.Sonuçta dünyanın en mutlu ülkesi diye biliniyor.Ayrıca dünyanın en zengin ülkelerinden birisi olduğu için yaşam kalitesi yüksek.Son olarak hatrı sayılır doğal güzelliklere de sahip bir ülke.

Kuzey ülkeleri yaşanacak ülkelerin başında geliyor. Şehirler olarak da Stockholm , Oslo , Bergen ,Helsinki, Turku . yaşanacak şehirlerden.

Refah seviyesi yüksek yerler: Kanada, (Ottawa) İsviçre (Cenevre/Zürih), Norveç (Oslo) vb.

Norveç kanada isviçre bence buralarda yaşanır refah düzeyi yüksek

Avrupa ülkeleri (Almanya,İtalya,Fransa) çok uygun ülkelerdir.Refah seviyesi ve ekonomi konusunda da gayet iyi bir ülkedir. Almanya da yaşadım ve İtalya’ya bir haftalığına gittim.Kesinlikle bu ülkeleri öneririm.

Sıcak olmasa Fas tertemiz ülke. Planlama olarak da İran. Şehir ise Kahramanmaraş. Esiyor falan.

Norveç olugunu düşünmekteyim yeşilligi bol konutlaşmanın dışında hala komşu kavramlarının geçerli oldugu nadir ülkelerden biridir kendisi.

ANTALYA,BELÇİKA,HOLLANDA,TÜRKİYE,NORVEÇ,İRAN,İTALYA

Okuduğum kadarıyla İsveç diyorum,nedenine gelince insanlar hep çalışıyor,suç oranı düşük ve insanlar gösterişten salınıyor öyle serpme kahvaltı açık büfe falan israf olarak görüyorlar neden fakirlikten mi hayır insanlıktan benim ülkem İsveç’tir.

Dünyanın en yaşanabilir ülkesi Türkiyedir dünyanın en yaşanabilir şehri İstanbul dur.

Amerika Rusya çünkü en azından insanlık var Türkiye de saygı Yok insanların insanlara yada hiç birşeye tahammülü yok