Yaşlandırma programı faceapp ile yüzlerce kişiyi dolandıran nitelikli dolandırıcı yakalandı!

Yaşlanma programıyla Kendini yaşlandırıp kimliğini gizleyen 57 ayrı suçla aranan adam eğlence merkezinde yakalandı.
Yaşlandırma programı faceapp ile yüzlerce kişiyi dolandıran nitelikli dolandırıcı yakalandı!

https://youtu.be/PZKKKPL3Ipo

Anlamıyorum bu insanları sahiden teknoloji bu kadar mı kötü kullanılır?.Neden bu insanların eline geçer? herşey amacının dışında mı kullanılır? ya teknoloji çok kötü yada insanlar adama bakar mısın? inanılıcak gibi değil insanın söyleyebilicek birşeyi kalmıyor.Pes!!

Yakalanması güzel olmuş insanları kandırmak çok kötü bir şey.bu yüzden iyi olmuş

Faceapp uygulamasını bir bunun için kullanmadıkları kalmıştı o da oldu. Artık şaşırmamak lazım. Adam teknolojiyi kullanıyor işte dolandırıcılıkta son nokta.

Harika bir bu kalmıştı yapılmayan, aklımızı fikrimizi daha farklı alanlarda kullansak inanın bana ülkemizde güzel işlere imza atarız. :slight_smile:

Allah’tan gereksiz uygulamaları eğlence aracı olarak görüp, ilgilenmiyorum. Zaten internete bağlandığın an tehdit altındasın demektir. Her türlü riske açık hale geliyorsun. İstediğin koruma programını kullan, aslında hiçbirinin de işe yaradığını düşünmüyorum ben. İnternete aslında zaruri durumlar dışında hiç bağlanmamak en güzeli. Zaten pek çok yönden zarar veriyor insana. Yani yaşlandırma programında vakit harcayacağım yere gider bulmaca çözerim, basket sahasına gider basket oynarım. Bana artısı olur en azından. Bazı yetişkinler çocuktan daha çocuk oluyor (akıl/zeka bakımından). Artık öyle bir devir ki, atacağın adımı iki hatta üç defa tartman lazım. Tabi bir de daha yarar sağlayan eylemlere yönelmeli. Yoksa sonuç olarak böyle tiplerin eğlencesine malzeme olursun. Çiftlik bank olayı da geldi şimdi aklıma. Ya Allah aşkına, neymiş para yatıracakmışsın, inek besleyecekmişsin de sen de kazanacakmışsın… Eskiden ebeveynler çocukları okula yollarlarken “biri şeker uzatırsa alma” tarzı uyarılarda bulunurlardı. Şimdi aslında aynı uyarıyı yetişkinler kendilerine yapmalılar. Çünkü dolandırılmaya %99 açık haldeler ya da para hırsı beyindeki hücreleri öldürüyordur (!) bilemeyeceğim.
Kısacası, bu haber için “müstehak” diyorum.

Bu sekilde dolandirilan hala kaldi mi ya bu flitrelere dikkatli bakilinca zaten fake oldugu ortada hala da doandirilmaya yer ariyorlar bazi insanlar

millet’in yaptığı teknoloji’yi kötü yönde kullanıyorlar. Bence hiç iyi olmayacak.

Türkler genel olarak bir şey popüler olunca ne yapsak da para kazansak kolay yoldan diye düşünüyorlar hep.

İnsanların, aklına neler neler geliyor ya. Kandırmak, dolandırmak söz konusu olunca bütün teknolojik imkanlar kullanılıyor.

Bu da gösteriyor ki, teknoloji ne kadar iyi ve faydalı bir gelişimse, en az bir o kadar da tehlikeli ve kötü bir gelişim. Yani bu kullanıma bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu sebeple teknolojinin kötü kullanomlarından kendimizi korumamız gerekmektedir.

Dostum neden böyle yaa haram abi başka birinin malına göz koymak ne???

Bu program aslında masum değildir.Burdan genç kızları çocukları gençleri yaşlıları hepsini rahatlıkla kandırabilir.Eğlenceli tarafları var elbette ama bunu kötüye yoğuruyorlar .Bu şekilde de milyonlarca kişi aptal yerine konuluyor.

teknoloji geliştikçe uygulamalar ve programlar da gelişiyor ve haliyle dolandırıcılar da. Herşeye atlamamak gerekir

Öyle programlara itibar etmemek gerekir. O tür programlar yüzünden dolankırılan çok sayıda insan var. Sürekli haberlere çıkıyor. Yerli yabancı fark etmez.