Yaşlı hekimlere mi yoksa genç olanlara mı daha çok güvenirsiniz?

Muayene olurken yaşlı ya da genç hekim olarak ayrım yapar mısınız? Bu konuda tecrübe ile yaşın bir ilgisi var mıdır?

2 Beğeni

Randevu alacağım zaman nedense erkek yönünde tercihimi kullanıyorum içgüdüsel olarak. O an bahtıma ne çıkarsa artık. Yaşlısı genci yok, hata herkes yapar.

1 Beğeni

Yaşlı olan daha bilgili diye , yaşlı olanı seçerim fakat, genci seçmezsem o zaman o genç nasıl bilgiye ulaşacaktır?

1 Beğeni

Yaşlı hekimler daha tecrübeli ama bazende ilgisiz olabiliyorlar buda moral bozucu bir durum. Gençler ise ilgili olsalar bile ellerinden birşey gelmiyor çünkü o kadar bilgili olmayabiliyorlar. Bu nedenle ben hekim ayırt etmiyorum.

2 Beğeni

Ben daha çok orta yaşlı hekimlere güveniyorum. İkiainşn ortası oluyor. Hem yeniliklere açık, hem de eski ve yeni tekniklere aşina olduğu için ufku geniş oluyor. Ama orta sınıf biri olarak iyi doktor olması daha önemli.

1 Beğeni

Yaşlı hekimlere olmak iyidir bilğilirdir. Kaç senedir işin içinde olduğumdan tevrübelidir. Ama genç hekimler birazdaha olğunlaşmamışlardır hele birde yeni mezunsa yanına bile uğramayın derim ben işin içinde olduğumdan dolayı tabiki karar sizindir.

1 Beğeni

Hekimin yaşlısı genci değil deneyimlisi ve insanlara iyi davrananı önemlidir. O yüzden yaşlı gence bakmamak lazım.

1 Beğeni

İnsanlar genelde tecrübeli kişiler ile devam etmek ister. Fakat genç insanların da oldukça başarılı olabileceklerini yaptığı iyi çalışmalar gösterir.

1 Beğeni

Tecrübe ile yaşın bir ilgisi yoktur. Ben genelde o hekime giden birinin tavsiyesini alarak tercihimi yapıyorum. Şimdiye kadar tercihlerim de beni yanıltmadı hiç.

1 Beğeni

Ben genelde yaşlı hekimlere daha çok güveniyorum. Aslında bunun bir ön yargı olduğununda farkındayım. Tıp dediğimiz bilim alı gün gün ilerleyen bir bilim alı. Ve yeni hekimler de bu yeni bilgiler ile donatılmış olarak mezun oluyorlar. Kısacası onlara da güvenebiliriz.

2 Beğeni

Hekimlikte elbette tecrübe çok önemli ama en önemlisii işini severek aşkla yapan kişi olması.
Örneğin Türkan Saylan gençlik yıllarında kendini işine adayarak cüzzamlı hastalara bile şifa vermeye çalışmış.

1 Beğeni

Şimdi mantıken baktığım zaman, yaşlı hekimlerin daha çok tecrübeli olduklarını ve iyi bir donanıma sahip olduğunu savunabilirim. Bu nedenle bu soruya yaşlı hekimlere güvenmekten yana olurum diye yanıt verebilirim.

1 Beğeni

Yaşlı hekimlere her zaman daha çok güvenirim. Mesleklerini yıllardır icra ettikleri için birçok bilgiye sahipler. Donanımlı olma bakımından gençlerden çok daha yükseklerde olduğu için ne yazık ki gençlere pek güvenemiyorum. Öğrenmek ve hayat tecrübelerini bana daha çok gibi geliyor.

2 Beğeni

Tecrübe genel oalrak milletimiz yaşla alakası olabilir diye düşünebilir aksine ben böyle bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Aksine bir insan kendi mesleğinde en iyisi olabilir.

1 Beğeni

İkisi de olabilir.Çünkü,genç hekim dinçliğiyle dikkat çeker.Yaşlı hekim ise tecrübesiyle dikkat çeker.

1 Beğeni

Bana göre her şeyin başında bilgi gelir yetenek gelir tecrübe gelir bazı insanlar genç olmalarına rağmen yetenekli ve bilgili diller Bu da onlar da içlerinde uzman hale getirir Bazı insanlar ise mesleklerini uzun süre yapmadan adamın yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip olmayabilirler bunun için genç ya da değil daha çok bilgili tecrübeli yetenekli insanlara kendini teslim etmelisin güvenmelisin onları.

2 Beğeni

Türkiyede gençlerin önünün açılması gerektiğini düşünüyorum.Bu yüzden genç hekimlerden yana tecih kullanırım.Görevi başındaki genç hekimlerimizde zaten tecrübeli yaşlı hekimlerimizin yanında stajını yapıp büyük bir tecrübe kazanarak hasta muayenesi için özenle titizlikle hastalarına çok iyi bir şekilde muayene ettiklerine gözümle şahit olmuş bulunmaktayım.

2 Beğeni

Evet bence yaşın tecrübe ile alakası var.Yaşlı hekimler daha çok işin içinde oldukları için daha iyi biliyorlar yapması gerekenleri.Gençler ise daha yeni yeni öğreniyorlar bazen acil’de karşılaşırsınız bilmedikleri bir şeyi gidip hocalarına sorarlar…Bu yüzden yaşlı hekimler daha tecrübeli bence.

1 Beğeni

Doluluk oranlarına göre kıyas yaparak fikir elde ederim. Her zaman yaşlı doktor bilgili olacak diye bir şey yoktur

2 Beğeni

Bu durum hekime göre değişir bazıları yaslanmıştır ama hiç tecrübe edinmemistir bazıları ise yaşı kadar tecrübesi de oluşur . Gençlere çoğu hastalar güvenmez ama onların bilgileri tazedir .

1 Beğeni