Yastık altına anahtar koyup uyumak ne anlama gelir?

Rastgele açtığım bir programda ilk defa gidilen bir evde uyurken yastığın altına anahtar koyup uyudular. Bu ne için yapılır? Hikayesi nedir?

ilk defa gidilen bir evde uyurken yastığın altına anahtar koyup uyumak bir batıl inançtır. Bu inanca göre kişi gittiği yeni evde uyuduğu yastığın altına eğer anahtar koyar ise gelecekteki hayatını geçireceği eşini görürmüş.

Rüyada evlenilecek kişi görülüyormuş. Böyle batıl inançlara inanmaya gerek yok bence çok saçma.

Yastığın altına anahtar koyup uyumak evleniceğin kişiyi rüyanda görmeni sağlıyor. Fakat denemedim ama batıl inançtır diye düşünüyorum.

Adı üstünde batıl inanç hiç bir gerçekçiliği yok biz öyle istiyoruz diye öyle olacak değil herhalde

Öncelikle Bu tarz batıl inançlara inanıp kendinizi kandırmayın sonra yapıp da gerçekleşmeyince siz beklentiye girdiğiniz için boşuna hayal kırıklığına uğrarsınız. Ama batıl inanca göre evleneceğiz kişi görüyormuşsunuz.

Tek batıl inancım kara kedi istemsiz olarak saçımı cekiyorum herdefasinda yapmak istemesemde :sweat_smile:

Kesinlikle bir batıl inanç olup,gelecekte evleneceğimiz kişiyi rüyamızda göreceğimize inanılır.

Ben anahtarla yapmadım ama ikiz fındıkta 7 çift 1 tek olarak(yani 15 ikiz fındık) ondan yaptım eşimi rüyamda bire bir gördüm 6ay sonrada evlendim💙

Batıl inanç olduğunu söyleyen de var evet rüya gördüm diyen de :smiley: ne yani rüyada görmeyen evde mi kalıyor oda şahibeli :joy: bende rüyamda birini gördüm ama evlenmedim henüz :joy:

Birinin evine ilk defa yatılı olarak gittiğinde yastığın altına anahtar koyar. Evleneceğin kişiyi rüyasında görürmüş. Doğruluk payı olduğunu düşünmüyorum.

Bu da batıl inançlardan biridir. Fakat şöyle bir şey var, İnsan aklında bir şeye inanıyorsa ve bir amaç için yapmış ise çok istediği için dua yerine geçer ve isteği gerçekleşir. Oda anahtarı koyduğu için değil, sadece içten olacağı şeyi dilediği ve inandığı için Allah tarafından kabul oluyor.

yastığın altına anahtar koyup uyumak şu anlama gelir ilk defa o evde kalıp gece kimi görürsen onla evlenirmişsım bende öyle biliyom

:laughing:

rüyasında evlenecegi kisiyi görebilir diye duymuştum ben acaba gören var mı oda merak konusu açıkçası

İlk defa burda duydum böyle bisey olduğunu. Sanırım yine milletimizin batıl inançlarından birisi

Yeni eve gidilince yapılır kiminle evleneceğini göreceğimiz söylenir genellikle

bende ilk defa duyuyorum ve bunu yapan kişinin kafa yapisini , düşünce tarzını, yaşamını gerçekten merak ettim Allah içimize böyle bir düşünce verecek kadar delirtmesin

bence bu imkansız ve çok saçma değil mi mantık dışı

İlk defa böyle bir şey duydum ve okudum yani bence çok saçma. Sadece yastık altına küçük çocukların dişi çıktığında süt dişini koyup uyandığında dişin paraya dönüşmesi gibi bir inanış yaygın ama bu anahtar olayı çok saçma bence. Anahtar bir eve falan mı dönüşecek acaba? Bilemeyiz.

öyle tabi ama buna inananan çok kişi var