Yastıksız uyumak zararlımıdır?

Yastıksız yatmak omuriliğimize veya boynumuza zararlımıdır ? zararları nelerdir?

Yastık hem basimizi hem de boynumuzun daha düzgün sekilde yatilmasini saglar.Zarari elbette kisine gore değişebilir ancak çevremde gordugum bazi kisiler yastik kullanmiyor ve bu durumdan memnunlar

Boyun ağrısı yapabilir fakat çok da zararlı bir şey değildir.

Evet zararlıdır. Çünkü baş, boyundan itibaren omurga hizasının aşağısına düştüğü için servikal bölgede ağrı yapar, zedeleme de olabilir.

Biraz sağlıksızdır çünkü yastık boynunuzu rahtlatırır keyfine düşkün olanlar için şarttır

Eski Mısırda insanlar taş yastıklarda uyuyorlarmış. Boynu kişinin vücudu ile aynı olması sağlıklıdır.

Yastıksız uyumak zararlıdır alçakta olsa bir yastık olmalı mutlaka.Boynumuzun tutulmasına sebep olabilir buda boyun ağrılarına neden olur , yastıksız yatmak aynı zamanda nefes darlığına yol açabilir çünkü kafamız alçaktayken nefes almakta güçlük yaşarız ,ben yumuşak yastıkları seviyorum çok sert yastıklarda rahata edemiyorum.

Yastıksız uyumak veya yastık uygun olmadan uyumak kişinin baş ve sırt ağrılarına neden olabilmektedir. Uzmanlar alçak bile olsa yastıkla ile uyunması gerektiğini söylemektedir.

zararlı dır boyun fıtığına kadar ilerler yastık seçimi o yüzden önemlidir yastıksız yatmayınız

Uyurken başımızın altına aldığımız yastık , nefes yolumuzu açarak daha rahat ve sağlıklı olarak uyumamızı sağlar. Boynumuzda bulunan kasları rahat bir şekilde tüm uyku hali boyunca yerinde tutar. Bu sayede uyandığımızda boynumuzun etrafına saran kasların gerilmiş bir şekilde tüm gün bize ızdırap olmamasını sağlar. Bireyin kendi tercihlerine göre rahat uyuyabildiği kıvamda çok yumuşak, orta sert, sert gibi çeşitli şekillerde tercihleri olabilir. Yeterki nefes yolunu açık bıraksın bu sayede uyku düzeni bozulmadan sağlıklı bir şekilde uyunsun.

Bence alçak yastıkla yatmak en güzeli. Ben en rahat oyle ediyorum. Yüksek yastukta insanın boynu tutuluyor.

Rahatsız edici olabilmektedir. Boyun ağrısına sebebiyet vermektedir. Tabi yine tercih meselesi yastıksız uyumaya alışmış ve rahatsız olmayanlar da vardır.