Yaz Aşkı Ömür Boyu Sürebilir mi?

Kalıcı Yaz aşkları var mıdır ? yoksa her yaz aşkı yaz sezonu bitince bitmeye mahkummudur ?
image">image

Öyle bir kaide olduğunu düşünmüyorum. Aşk yaz aşkı, kış aşkı olarak ayırım yapılmaz. Gerçekten sevmek veya sevmemek adına gerçekleşen bir durum söz konusu.

İnsan aşkı nerde ne zaman bulacağı belli olmuyor , yazın sevip eğlenip kışın yol vermek kimseye yakışmaz . O zaten aşk olmaz .

Adı üzerinde yaz aşkı uzun sürmesi zor. Gerçek aşk olursa devam etmesi mümkündür.

Yaş aşklarının yeri farklı daha bir heyecan katıyor insana ama bu sene pek fazla yaz aşkı olmadı pandemiden dolayı :grin:

Eğer yaz aşkı dediğiniz kişi doğru kişi ise bu ilişki devam eder .

Yaz aşkı denilen şey beni güldürüyor. Yaz da olsa kış da olsa birisini seviyorsanız eğer ama gerçekten SEVİYORSANIZ önü açıktır

aşkın adını böyle basitçe kirlete kirlete gün geçtikçe yalnızlığa mahkum olduk. Kimse aşka inanmaz hale geldi. Bunun adı aşk değil başka birşeydir


İnsanların hislerine bağlı bir olay bana göre. Yaz aşkı oldu diye bitmesi gerekmiyor . Kişi gerçek anlamda bir şeyler hissederse kalıcı olur.

yaz aşkı diye bir şey yoktur. dönemsel iş mi bu? birini seviyorsan zaten seviyorsundur ona zaman biçemezsin. yani zırvadan başka bir şey değil bu kavram. yazın tanışıp birlikte oldun diye adını yaz aşko koymanıza gerek yok. sürdürebildiğiniz kadar sürer.

Adı üstünde yaz aşkı sezonluk dizi gibi ömür boyu sürmez platonik aşka benziyor birazda

Adı üstünde sezonluk aşk ona aşk bile denmez bence yazın birlikte güzel vakit geçireceği düzeyli/düzeysiz sevgili ilişkisi diyelim biz ona elbette uzun ömürlü şansı var az da olsa

Yaz aşkı mutlaka sadece yazın yaşanır ve bir daha da görüşülmez diye bir kaide yok. Yaz aşkının bazen o yaşanmışlıkla kalması ayrı dünyalardan insanların o yaz karşılaşıp bir daha yan yana gelememesinden. Eğer görüşmeye devam etmek istense edilir:slight_smile:

Yaz aşkı, kış, ilkbahar, sonbahar aşkı pekte önemli değil. Sevgi bakiyse ömür boyu sürmeyecek bir durum yok ortada.

İki tarafta ciddi düşündüğünde bir ömür sürebilir.

Yaz tatillerinde tanışıp evlilik kararı alan pek çok örnek var aslında.

Sürebilir de sürmeyebilir de. Ama gerçekten aşk varsa zaten sürer, yani hissetmekle alakalıdır

Evet sürebilir hatta evlilikle sonuçlanabilir.

Yaşadığı yerden uzak bir yerde birinle tanışan kişilerin ilişkileri pek de uzun sürmez. Tam tersi de olabilir tabii ama gözden uzak olan gönülden de uzak olur diye boşa dememişler.

Yaz aşkı da olsa normal bir aşk ta olsa uzun sürebilir çünkü aşk aşktır ve birisini sevince gerçekten onunla ölene kadar birlikte olmak istiyorsun yeter ki çok sev o aşk evliliğe kadar bir ömür boyu gider.

yaz aski kis aski diye bakmayalim olaya
Ask karsilikliysa omur boyu surebilir neden olmasin