Yaz Aylarında Çöp Kutularının Pis Kokması Nasıl Engellenir?

Yaz ayılarında çöp konteynırlarının yanından geçerken çok kötü ve ağır bir koku gelmiştir hepinize. Sizce sokakta ki bu çöp kutularının kokması nasıl engellenir ?

Belediye ilaçlama yapması lazım çöp konteynırlarına ancak bu şekilde engellenir. Yada çöp kutularının yakınlarından geçmemeye dikkat edeceksiniz. Başka yolu olacağını düşünmüyorum.

Bakteri ve mantarların o konteynırları tükettiklerinden dolayı ortama kötü koku gelebilmektedir.

Kişi açısından yapılacak bir şey yoktur fakat daha çok o çöplerle ilgilenen kişilerin ilaçlama yapılabilir,Çöp konteynırları özel bir maddeden yapılabilir.

bence bu işle belediyenin ilgilenmesi gerek yani yapmaları lazım

Ağzı açık çöp konteynerlari yerine ağzı kapalı konteynerlar olsa bu sorun bir nebze çözülür. Çünkü açıkta kaldığı için ve sıcakta vurunca tüm kokuyu direkt dışarı veriyor.

belediye tarafinda ilaclama yapilabilir. Çöp konteynırları daha kapali tutulmali ve yada alternatif baska çöp kutu lari yapilmalidir. Biraz da biz dikkat edersek attığımız çöpe daha yararli yararli
olur. Sıvı seyler atmazsak koku kökünden giderilmiş olacaktir.

Biraz zor gibi her türlü şeyleri atıyoruz o yüzden biraz zor

Çöp kutularının daha sık boşaltılması ve değiştirilmesiyle bence bu sorun çözülür.

Yaz aylarında çöp kutularının pis kokmaması için çöp kutularının kapaklarını kapalı tutmamız gerekiyor ve ayrıyeten belediyelerin bu kokuları önlemek için ilaçlama yapması gerekiyor

Düzenli olarak temizlenip ilaçlanması gerekir ama halkında duyarlı olup çöp tenekelerine fazla sulu çöpler atmamaları gerekir o ıslaklıktanda koku ortaya çıkar.

Kesinlikle ilaçlama şart belediyenin bu konuda yapması lazım çöp kutuları her gün bakım yapılmaları lazım ayrıca yani çöpler direk götürülmeli

Yaz aylarında çöp kutularının sürekli belediye tarafından boşaltıktan sonra tasdikli su ile yıkanması ve kapaklarının her daim kapalı tutulması gerekir.

Kapali cop kutusu tasarlanabilirz ama maaliyet gerekli.

Yaz aylarında çöp kovalarının pis kokması sık sık çöp kovasının poşetini değiştirmekle çözülebilir bence ya da çöp kovasının içine güzel kokan bir şeyler dökülebilir.

çöplerin düzenli bir şekilde toplanması ve çöp atan kişin çöplerini sağlam bir poiete koyup atmasıyla engellenir

Vatandaşın tek sorumluluğu çöpleri çöpün içine atmak, çöp kenarlarına atmamaktır. Geri kalan çöplerin zamanında toplanması ve çevrenin dezenfekte edilmesi görevleri belediyenindir.

Yaz aylarında çöp kutularının kokmaması için neler yapılmalıdır?
■ Yaz aylarında sabah akşam belediye tarafından cöpleri boşaltıp kutuları temiz yıkanmalıdır. Vatandaşlar ise, evlerdeki attıkları çöpleri poşetliyerek ve poşetlerin ağzını sıkı bağlayarak çöp kutunusına yavaşça bırakmalıdır. Fırlatıp atmamalıdır. Çöpler Her gün sabah akşam boşaldığında ve kutuları temiz yıkandığında vatandaşlar da üstüne düşen görevi yapıp çöplerini açık bir şekilde çöp kutusuna atmadığında etraf çöp kokusundan kurtulur.

ilaçlama yapılırsa gider yada belediye çöpleri her gün toplarsa veya vatandaş dikkat ederse bence düzelir.

Çöp kutuları düzenli olarak ilaçlanmalı ve temizlenmelidir. Çöp kutularının ağzını kapalı tutmak kokunun önüne bir derece geçer.