Yaz mevsiminde en sıcak bölgemiz neresidir?

Yaz mevsiminde en sıcak bölgemiz neresidir?Konu hakkında bir bilgi veriniz?

Yaz mevsiminde en sıcak bölgemiz ekvatora olan konumu nedeniyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’dir.

Bizim köydür beyaz giden kara niggaslar gibi çıkar. Denemesi bedava bize de beklerim

Güney Doğu bölgesi Türkiye’nin yaz aylarında en sıcak bölgesidir. Urfa, Şırnak ve Hatay üçgeni ölüm üçgeni gibidir. Bu gözler Hatay’da asfaltın eridiğini gördü diyeyim gerisini siz düşünün arkadaşlar.

İç Anadolu bölgesi yaz mevsiminde çok daha fazla sıcak olur. Özellikle Antalya ise İç Anadolu’da en sıcak olan şehirlerden biridir.

Tabikide güneydoğu gaziantep urfa hatay antalya adana

Yazın en sıcak bölgemiz Güneydoğu Anadolu Bölgesidir. kışları soğuk ve karlı geçer ,yazları ise aşırı sıcaktır ,kuraktır…Güneydoğu Anadolu Bölgesinde samyeli rüzgarları esmektedir bu da bölgeyi daha sıcak hale getirmektedir.Bu bölgelerden sonra Akdeniz ve Ege bölgesi sıcaktır.Tatil yöreleridir bu bölgelerde yaz mevsimi uzun sürer.

Ege bölgesi ve şanlıurfa civarı oldukça sıcak oluyor. Yaz aylarında heryerden anonslar oluyor işiniz olmadıkça dışarı çıkmayın diye.

Yazın en sıcak bölgemiz denize yakın olan bölgelerimiz mesela akdeniz ege gibi yerler.

Yaz mevsiminde en sıcak bölgemiz Güney Doğu Anadolu bölgemizdir. Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Hatay sıcaklığın zirve yaptığı yerlerdir. Ayrıca Antalya’da müthiş bir sıcak olur, bunun sebebi de nemden kaynaklanır.

Denize yakın olan yerlerde nem oranı fazla olduğu için Akdeniz ve Ege bölgelerimizde sıcaklık en fazla olur.

Yaz mevsiminde güney doğu çok sıcak olur şahsen. Ben mardinliyim ve yazın Mardin’de durulmaz orda taş ağırlıklı evler olduğu için sicaklar hiç çekilmiyor… Oraya gitseniz size %100 garanti veriyorum… Solaryum a gitmiş gibi kararirsiniz… güneşi hem çok yakıyor hemde çok karartiyor…

İskenderun sıcağı insana yaşama geliş amacını sorgulattırıyor arkadaşlar, hakikaten ben niye iç Anadolu çocuğu olmadım ki?

Ülkemizde yaz mevsiminde sıcak bölgemiz Akdeniz ve güneydoğu Anadolu bölgeleridir.

Güney Doğu Anadolu bölgesi. Üstüne üstlük kurak da. Nasıl insan yaşıyor oralarda hayret ediyorum.

bölge olarak değilde şehir olarak antalya bence çok güzel ve çok sıcak oluyo muğla falan da çok sıcak

Bölge olarak değil de il olarak söyleyebilirim Adana. Cidden çok sıcak bir il böyle bir sıcak başka bir yerde yok :joy:

bence Antalya ve civarıdır zaten oralar kışın bile sıcak yazın kimbilir nasıl oluyordur