Yeme sorunu olan çocuklara nasıl yaklaşmak gerekir?

Yeme sorunu olan çocuklara nasıl yaklaşmak gerekir?

Onları zorlamamak,besin değeri yüksek yiyecekleri hoşlarına gidecek ve ilgilerini çekecek şekilde servis etmek gereklidir.

Sevebileceği yiyecekleri tespit edip o yiyecek ile farklı gıdaları kombinledikten sonra bilinçaltına o tatları yerleştirmek en iyi çözüm olacaktır.

Yeme sorunları olan çocukları hiçbir şekilde zorlamamak gerekir. Zaten aç olduklarında onların önüne ne versen mızmızlanmayarak yiyeceklerdir. Sadece çocukların acıkmasını bekleyin.

onların dıkkatını başka yere cekerek cızgı fılım ızleterek eglencelı seyler yaparak yemesını saglaya bılırsınız

yeme sorunu olan çocuklara zıt gitmemek lazım. Ne kadar zıt gidilse ve ısrar edilse çocuk o kadar kaçar ve yemez. Acikmasini beklemek en iyisi kendisi birşeyler istesin ki öyle alışsın.

Bilen varsa söyleyebilir mi 4 yaşında kardeşim var abur cuburdan başka birşey yemiyor resmen. Zorla yedirmeye çalışıyoruz bu seferde inatlaşıyor ve ağlıyor.

Yemek konusunda eğlenceli işe dönüştürerek mesela örnek vermek gerekirse kendiniz bir kaşık yedikten sonra ona yedirmek. Birçok çocuk yemeğe şüpheli yaklaşır eline telefon vermek yerine güldürürken dahi yedirebilirsiniz.

oyuncak ve dikkatini cekecek esyalarla dikkatini toplayarak yedirebilirsiniz.

Evde çocukların sevdiği yemekler yapmalıyızki gelişsin çocuklar.

Çocuğun iştahı yoksa kesinlikle çocuğu zorlamayacaksın acıktığı zaman zaten ne verirsen yiyecek o yüzden çocuğa baskı yapmayacaksın kendi haline bırakacaksın mutlaka acıktığında yemek yiyecek çünkü hiçbir çocuk açtığından Ölmez Amansız bırakmayacaksın

Yeme yapma etme demek yerine yemesi gerekenleri dikkatlerini çeken şekil vererek sevdirebilşrsiniz. Yeme derseniz ona daha cok ilgi duyacaktır zararlı şeylere

onlara sevdirerek yedirmek ve sevdiği yiyecekleri yedirmek ama her zaman yaparsan her zaman sevdiği yiyecekleri yedirirsen diğer yiyecekleri beğenmez değer bilmez olur arada sevdiği yiyecekleri vercen alıştıra alıştıra yani :grinning:

En basit yöntemi sebze ve türevi yemekleri güzelce soslayarak ve süsleyerek onun dikkatini çekip dünyanın en güzel yemeklerini yiyor izlenimi verip çocuğa yemeği yediririz.

O yemegi sevdirerek oyunlar oynayarak onlara yedirebilir