Yemek odası dekorasyonu için püf noktalar nelerdir?

Yemek masası seçimi ve dekorları nasıl olmalıdır?

Yemek odası dekorasyonu için püf noktalar nelerdir?

Çok büyük ebatlarda olmayacak şekilde dolap ve masadan oluşacak şekilde sade olmalı bence fazla kalabalık eşya huzursuzluk verebiliyor.

İştah açıcı canlı renkler kullanılmalıdır. Çok karışık ve kalabalık olmamalıdır.

Salon renkleri ile uyumu sağlayın, perdeleri seçerken dikkat edin, beyaz renkleri tercih edin aydınlatma sağlayın,siyah beyaz kontrast sağlayın, ışıklandırmalara önem verin.

Sade ortamı daha çok severim. Herkesin zevk meselesi farklı tabi ama ben öyle seviyorum. Orta boyda bir masa , güzel bir masa ve koltuklarla aynı renkte aynı şekilde halı ile uyumlu o kadar.

Sade ve güzel olacak narin duracak çok abartı olmacak

Çok daraltıcı iştah kapatıcı olmamalıdır. Ferah ve iç açıcı olmalıdır.

yemek odasının genel dizaynı için genellikle daha iç açıcı sıcak renkler kullanılır.Bunun nedeni ise ailenin yemek yerken bireysellikten çıkmasını sağlamaktır.

Yemek masaları minimalist bir şekilde seçilmeli çok büyük olduğu zaman göze pek güzel gözükmüyor şık bir konsol ile tamamalanabilir masanın üzerine ise minik saksı içinde gerçek yada yapay çiçek konulabilir vitrin dediğimiz koca kapaklı dolapar yerine daha şık daha sade dolap tercih edilebilir misafir takımları orada sergilenebilir tıkış tıkış olmasına gerek yok bu saydıklarım yemek odası için ideal belki bir lamader olabilir loş ortam olması açısından .

Yemek odası cok renkli olamamlıdır sadece ve açık renkle boyanmış ve ısıgı yansıtan bir renk secilmelidir ısıgı direk yansıtan patak renkler kulanılmamalıdır genelikle koyu renk boya tercih edilmeli ve yemek kasıkları masanın üzerinde bir düzen içersinde olamalıdır ve masa öltüsü kolay bir sekilde cıkmak yerine masaya. Sabitlenmelidir

Açık renklerden tercih ederim mobilyayı çok ağır göz yorucu eşya olmayacak sade ve hoş dekoratif şeyler olacak

öncelikle evin rengine ve uyumuna önem vermemiz gerekiyor büyüklüğü ve küçüklüğüne de tabi.

Artık çoğu ev çok büyük metrekarelerde olmadığı için ya da birçok insan ihtiyacı kadar odası olan ev kiraladığı için yemek masaları da salonun içinde yer alıyor. Yani ayrı bir yemek odamız yok. Bu yüzden salondaki diğer eşyalarla uyumlu olması öncelik olmalı. Bir de kaç kişinin düzenli kullanacağı. 4 kişilik bir aileye 8 kişilik standart bir masa almak yerine büyüyebilen 4 kişilik bir masa yer tasarrufu sağlar.

Eğer klasik bir oturma grubumuz varsa, modern görünümlü masa uyumsuz kalıyor. Ya da diğer eşyaların hepsi ahşapken, masanın cam olması iyi durmuyor. Bunun haricinde renk uyumu ve masa üzerine konulan süs eşyaları da görünümünü değiştiriyor.

Evin renk ve odanin durumuna gore yemek takimi ve örtuler secilebilir.maksat goz zevkini hitap etsin

Masa dekorasyonu çok kalabalık olmamalı güzel bir masa örtüsü renkli peçeteler kişim bir çiçek ve şamdanlarla çok çok bir masa hazırlayabilirsiniz.

Yemek odası dekorasyonunda alan çok iyi değerlendirilmelidir; eşyalar en rahat edebileceğimiz konumda durmalıdır.

Süsünden taşından oymasından insanı otururken tedirgin edecek,kendine hizmet ettirecek eşya tiplerinden kesinlikle uzak durulmalı diye düşünüyorum.Koltuk ve sandalye kumaşları kire gidecek leke göstermeyen ve silinebilen kumaşlardan tercih edilmeli. Siyah mobilya veya cam yoğunluğundan ziyade ahşap dekorasyonlar daha çok uyar yemek odalarına. Masaların çok büyük seçilmesi yerine açılabilen ve büyüyebilen masalar tercih edilmelidir ki odada boş alan olsun ve mobilya gözü yormasın. Duvarlarda meyve resimleri konulması konsepte uyum açısından güzel bir fikir olabilir. Bunun dışında biblo tarzı süs eşyalarıyla doldurmak, yemek verileceği zaman sürekli eşya kaldırıp koyma sıkıntısı doğurur. Bunun dışında masa ile söylenebilecek iki husus vardır bunlardan birincisi sandalyelerin tamamen masanın içine girebiliyor olması ki yer açısından avantaj sağlar. İkincisi ise masanın köşeli olmasından ziyade oval gelmesidir çünkü çarpma gibi durumlarda köşeleri oval masalar can yakmaz. Masa örtüleri ise masayı kaplayacak şekilde seçilirse aynı zamanda koruyucu işlevi de olur.