Yeni bir ilişkide saygı nasıl korunur?

Yeni bir ilişkide saygıyı koruyabilmek için neler yapılmalıdır ? ileriye dönük saygının ehemmiyeti var mıdır ?

Saygıyı korumak için iki tarafında birbirinin düşüncelerine saygı göstermesi gereki. Kendi düşüncelerine çekmemesi lazım.

İki tarafında saygı göstermesi çok önemlidir. Kendimizi küçük düşürecek şeyler yapmamak, hep alttan alan taraf olmamak, kendinden ödün vermemek bağlı bir ilişki yaşamamak gerektiğinde hayır diyebilmek bize olsan saygının korunmasını sağlayacaktır.

ilişkinin ilk zamanlarında saygı yo korumak için ilk günden tavırlarınıza konuşmalarınızı dikkat etmeliyiz rahatsız olduğumuz şeyleri ilk günden karşı tarafa söylemeliyiz ki bunu yaşamayalım.

Kişinin kendi sınırları olmalıdır. Bu sınır korunduğu sürece saygı da beraberinde gelecektir.

Sınırlar koymak gerekir, saygısız bir harekette boş vermek geçiştirmek yerine ona göre tepkileri vererek bu sınırı aşmaması gerektiğini aşarsa ne olacağını söylersek saygı sınırı aşılmaz.

Sen nasıl olursan karşindakide öyle olur. Kendi sınırlarını kendin belirlemelisin. Bu sayede saygıyı korumuş olursun.

kriterlerini koruyacak sin karşıdaki senin kırmız çizgi ni bilecek ki ona davranacak.

Saygı karşılıklıdır karşındaki sana saygı göstermiyorsa sende göstermiceksin seninde duyguların var

bir ilişkide saygı mesafeyi koruyarak konuşmalarına dikkat ederek ve karşındakinin fikirlerine saygı duyarak olur

Kendi sınırlarınızın ve karşınızdaki kişinin sınırlarını öğrenmek ve bunu dile getirmek en önemlisidir. Belirli bir çizgi çizilmiş ve bu çizginin geçilmemesi gerektiği bilinci insanı saygıya iter.

Yeni bir ilişkide iki tarafta birbirine sadakatini kanıtlayıp bu sayede de güvensizliği ortadan kaldırmalılardır. Bu da aralarında saygıyı koruyabilmelerinin en güzel yoludur