Yeni bir Korona (covid-19) varyantı ortaya çıktı

Güney Afrika Ulusal Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsünün açıklamasına göre yeni bir varyant tespit edildi. Bu yeni varyantın kod adı C.1.2 olarak bildirildi. Bu yeni varyant öncekilere göre daha hızlı yayılmaktadır.

Zaten sürekli yeni virüsler her sene ortaya çıkıyor. En önemlisi bu virüslerin ne kadar ölümcül oldukları.

Daha da devamı gelecek gibi duruyor. Bitmeyecek galiba. Aşılar bile etki etmiyor

Virüsler sürekli mutasyona uğrar dünya çapında alınan önlemlerin yetersiz olduğunu düşünüyorum, tedbirler çok gevşetildi pandeminin ilk çıktığı dönemde ki sıkı yönetim devam etseydi varyantlar bu kadar bulaşıcı olmazdı

Ya bi yazı okudum kimseyle teması olmayan ilkel kabileler de bile corona görülüyor diye ve eğer gerçekse bu büyük bir yalan var ortada. Havaya falan salındı sanırım bu virüs. Bu farklı varyantlar elbette çıkar ki daha da çıkacaktır. Aşı etkili değil deniyorda değil zaten. Aşıyı olurken imzaladıkları şeyde asla mesuliyet kabul edilmiyor ve de denek olmayı kabul ediyorum diye imzalanıyor. Sizi korur bu aşı demiyor ki. Ne olduğu belli bile değil. Olduk aşıyı umarım koruyordur.

Allah korusun, daha da farklı varyantlar çıkacak gibi duruyor. Her varyanta da yeni aşı bulmak gerekecek. Devlet bu işin önünü nasıl alacak bilmiyorum.

aşıların içinde ne olduğu belli olmadığı için bu varyantlar bitmez

Dünya genelinde yeterince önlem alınmadığı için, sürekli virüs çıkıyor. Türkiyede koronavirüs Geldiğinde çok sıkı bir önlem vardı neredeyse birçok şehir yeşile dönmüştü. Fakat şu anda Yine kırmızı alarım var yeterince önlem almadıkları için normaldir her sene başka bir virüs çıkıyor.

Bizleri öldürene kadar varyant çıkarmaya devam edecekler. Biz Türküz bize bir şey olmaz

Korku algısı oluşturmak amacıyla bu tarz şeyler çıkartıldığını düşünüyorum. İlk çıktığında Çin’de insanlar metrolarda kan kusuyordu yolun ortasında pat diye düşüp ölüyorlardı ama kimsede o tarz şeyler meydana gelmedi. Korkuyu arttırarak aşılara yönlendiriyorlar. Bu iş burada da bitmeyecek aşılar etkisiz denilerek başka bir ilaç piyasaya sürülecek.

Normal olarak zaten virüsler mutasyona uğrarlar ve bir süre sonra artık eskisi kadar zararlı olmaktan çıkarlar. Ama tabi bu suni yani laboratuvar ortamında üretilmiş bir virüs değilse. Bence korku pompalamak amaç.

valla Allah sonumuzu hayr etsin şu illetten kurtulsak belki ekonomi de iyileşir :c

Allah sonumuzu hâyır etsin bir an önce şu belalardan kurtulalım inşaallah.

Virüsün kendisi bitti. Varyantlarıyla uğraşıyoruz. Dilerim daha sağlıklı günlere kavuşuruz.