Yeni Çıkan Şarkıcılar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Yeni çıkan şarkıcılar hakkında neler düşünüyorsunuz şarkılarını beğeniyor musunuz?

evet çok beğeniyorum.tam benim hoşuma giden benim tarzımda şarkılar çıktı.damar, dertli, canlı, müzik zaten ruhun gidasidir

Çoğunun çöp olduğunu düşünüyorum;ben bir şarkıyı klipsiz dinleyemiyorsam ses beterdir;ses idare ederse de dnleyemezsem sözleri de tırttır.

Benim daha çok dinlediğim şarkılar ve sanatçılar eski zamanlarda olduğunu görüyorum. Çünkü şu anda ki sanatçılar istenilen performansı veremediklerini ve şarkılarını aşırı bir şekilde dinlemediğimi görüyorum. Eski yıllarda ki sanatçılar ve şarkıların daha çok önemli olduğunu görüyorum.

Ülkemizde bu aralar çokça genç sanatçılar çıkmaya başladı. 18 yaşına yeni girmiş Aleyna tilki, yeteneksizsiniz yarışmasına katılıp bu aralar kendi şarkısını çıkaran Şahin gibi insanlar sürekli şarkı çıkartıyorlar. Eski şarkıların yüzüne bakmayan bir nesil yetişiyor.

Müzik tarzı benim tarzım değil ancak Aleyna Tilki’yi çok başarılı buluyorum. Genç yaşta önemli işlere imza attı, umarım kendisini geliştirmeye devam eder ve çizgisini bozmaz.

Yeni yetmeleri nadiren dinlerim. Evet başarılı olanları da nadiren farkedip müzik listeme alıyorum fakat hiçbiri bir Ahmet Kaya tadı vermiyor tabi ki. Yalnız eskimiş olduğu halde hala zirvede ve bana göre başarısız olan şarkıcılar da var. Örneğin Tuğçe Kandemir mi yoksa hande Yener mi deseniz açık ara Tuğçe derim.

Hani oyunculuk sektörü için de denir ya sıklıkla… Artık ne Tarık Akanlar, ne Cüneyt Arkınlar… ve gibi yetişmiyor şeklinde. İşte müzik piyasası için de durum bu, ticari amaç güdüldüğü için yaşamaları zor…

Valla en yenilerin genelde kendi seslerini dinlediğimizde dinlenmeyecek kadar kötü olduklarını görüyorum. Ses yok. Ama para var imkan var işte. Hiçbirini beğenmiyorum. Yine ne varsa eskilerde var.

Ne düşünüyorum yeni çıkan şarkıcılar hakkında, ağzı oldukları için şarkı söylüyorlar…