Yeni koronavirüs aşısında büyük başarı: %100 etkin

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu’ndan (Rospotrebnadzor) yağtığı açıklamada ; epivakkorona aşısının 2 aşamadada %100 bağışıklık gösterdiğini duyurdu .

Tüm insanlık, Türkiye ve Dünya adına çok büyük ve etkileyici bir haber. Gerçekten artık inşallah sokaklara maskesiz çıkıp rahat bir nefes alabileceğiz, darısı koronavirüsün mutasyon geçirmiş halinin aşısına inşallah.

çok sevindirici bir haber İnşallah başının koruyuculuk suresi de çok uzundur Yoksa her altı ayda bir aşı olmak zorunda kalacağız

Oldukça sevindiren bir haber olmuş ama öyle hemen heveslenmiyorum , bakalım aşının etkisi nasıl olacak , bakacaz göreceğiz.

O kadar etkili bir aşı ise bizde de denenmeli, bizim ülkemizde de uygulanmalı. Salgın kış boyu devam edecek gibi çünkü.

Çok güzel bir haber. Gerçek mi bu. İnşallah tez zamanda atlatırız eğer gerçekse. Herkes için hayırlısı olsun inşallah

Eğer söylenildiği gibi ise tüm insanlığı bu illetten kurtarır diye düşünüyorum.

Gerçekten çok güzel bir haber.

Eğer gerçekten haberde olan gibiyse oldukça sevindirici haber ama yine de böyle haberleri görüp tedbiri elden bırakmak doğru değil.

Eğer gerçekse virüsten kurtulabiliriz. Ama haberlerde bu aşının geleceğini göremedim henüz.

Hayırlı olmasını diler tüm dünyanın şu virüsten kurtulmasını umarım. Cidden belirsizlikler insanı kötü etkiliyor.

Oldukça iyi. Şu koranayı bitirecek güzel bir oran umarım bir an önce tüm dünya aşılanır.

%100 olması çok sevindirici bir haber geçekten.

Umarım hayırli olur da bu virüsten kurtuluruz en kısa zamanda.

Rusya farkı güzel kapatıyor gibi lakin %100 ciddi bir oran bence abartılı bir sayı.

Bu tarz haberlere bir türlü güvenemiyorum. Hatta ben sanırım Ruslara güvenemiyorum. Eğer doğruysa güzel haber ama bir bit yeniği vardır elbet.

Bu haber eğer gerçekten doğruysa çığlık atıcam. Çok istiyoruz ülkece şu virüsün yok olmasını. İnşallah en kısa zamanda kurtuluruz maskelerden.

Gercek bir haberse cidden cok sevindim bir an once kurtulalim şu illetten

Eğer gerçekse çok iyi bir haber. %100 etkin olması imkansız gibi geliyor ama yüzdesi gerçekten yüksekse çok iyi bir şey.

Gerçekten güzel bir oran yakalamış bu ilaç.
Umarım gerçekten etkili olur da virüs ile savaşımız erken biter.
Hayat normale döner.

bence çok iyi bir haber bu. bu aşının daha fazla üretiimi ve dış ülkelere gönderimi başlamalıdır. bir aşının yüzde yetmiş beş bağışıklık göstermesi açıkçası daha az güvenmeye sebep oluyordu. herkes bir tedirgindi. bu aşılar böyle kalmayacak. elbette geliştirilecek ama bunu direkt insanlara vurmak sanırsam yanlış oldu. biraz daha geliştirip vurulmaya başlanmalıydı. yine de herkesin hakkında hayırlısı olsun.