Yeni kurulan şirket sayısı %20 arttı.

Erdoğanın yaptığı açıklamaya göre, pandemi ye rağmen yeni kurulan şirket sayısı %20 artarak 103 bine ulaştı.

Yeni kurulan şirket sayısı %2 azalmıştı sanki öyle bir açıklama vardı. Aksine, kapanan şirket sayısının %20 arttığını duymuştum.

Her youtuberın da yasal olarak para kazanması için şirket açması gerektiğini düşünürsek olağan bir durumdur.

Hayırlısı olsun. Açılsınki işler çoğalsın işçiler işe alınsın. İşsizlik azalsın hatta bitsin herkesin çorbası kaynasın.

Zaten bu pandemiden bazılar dibi görüp çakılacak. Bazıları da fırsatı iyi değerlendirecek.

Bu haberin gerçek olduğuna fazla inanamıyorum ama eğer böyle bir şey varsa gerçekten güzel bir gelişme ülkemiz adına çok güzel bir gelişme. Şirketlerin kurulması daha fazla kazanç demektir. Tebrikler ülkemiz adına.

Artması normal ancak batan şirketleri açıklarlarsa aradaki fark görülür.Neredeyse birçok şirket battı yada batma aşamasında.

Vardır bişey

Fakat bu ülkemizin geliştiği ve ileriye doğru gittiğini anlam ifade etmez. Ülkemiz maalesef ki bazı konularda hala çok geride

Pek inandırıcı gelmedi bana, insanları görüyoruz dükkan sahipleri bazı yerler kapandı pandemi ile beraber o dükkanlarda hala boş durumda nasıl oluyor ki bu.

Eğer bu e-ticaret, yeni kurulan bir uygulama, kargo şirketi vs gibi şeyler olduysa bu sebeple artmış olabilir. Yoksa kimsenin kolay kolay bir işe para bağlayacağını zannetmiyorum.

İnsanlar artık devletten iş bulamayınca mecbur kendileri özeleşip bu tür işlere giriyorlar.

yanlış haber bu artmamıştır aksine azalma vardır şirket sayısında virüsten dolayı olmuştur