Yeni Malatya - Galatasaray Maçı

Arkadaşlar Galatasaray hem ziraat kupasını almak hem de ligde şampiyon olmak istiyor. Başarabilir mi ?

Ziraat Türkiye Kupasını alabilir ama ligte şampiyon olacağını düşünmüyorum.

Ziraat kupasına bu maçta önem vermeyeceğinin kanaatindeyim. İlk maçı kendi evinde 3-0 bir skor ile kazanan galatasaray bu maçı es geçip pazartesi günü karşılaşacağı müsabakaya odaklanacaktır. Şuan ligde alevlenme oluştu şampiyonluk yarışına Beşiktaş takımı da dahil oldu.

Galatasaray için kolay bir maç olacağını düşünüyorum. Ligde şansları her geçen hafta biraz daha artsada, şampiyonluğa her ne kadar yakın olsalar bile Başakşehir engeli var önlerinde. Ne olur ne olmaz şampiyonluk zora girse en azından forvetsiz başlayıp daha sonra daha iyi çizilen bir performanstan sonra bu sezonu en az bir kupa ile kapatmak önemli bir hedef placaktır. O yüzden Galatasarayın Evkur Yeni Malatyaspor engelini rahat geçeceğini düşünüyorum. Finale çıksa bile daha zayıf bir rakiple karşılaşacak.

Bence Galatasaray başarabilir. Ben pek futboldan anlamam ama Galatasaray başarılı bir takım.

ben başarabileceğini sanmıyorum olmaz

Ligde şampiyon olabileceğini sanmıyorum. Artık başakşehir aldı denilebilir. Ziraat kupasını alabilir.

Futbol bu herşey olabilir ama kendi sahasında Malatya daha avantajlı olacaktır. Ligde de rahat konumda oldukları için tüm konsantrasyonları bu maça olacaktır. Galatasaray daha stresli ligde şampiyonluk kovalıyorlar ama 3 puan geriden geliyorlar. Bu stresi kaldırmak zor bence hem kupayı hemde Ligi alamayacak Galatasaray.