Yeni tip koronavirüsün daha hızlı yayılan türüne rastlandı.

Fransa’da yaşanan olayda yeni tip korona virüsün İngiltere’den daha hızlı yayılan tipi Fransa da 24 kişide görülünce sokağa çıkma yasakları 2 saat erkene alındı.

Millet aşı olması için mi böyle haberler çıkıyor yoksa bu virüs diğerlerinden farklı da gerçek mi deniyor yada tamamen asparagast bir zamanda mıyız anlamak mümkün değil.

Virüsün hızı azalıcağı yerde her gün farklı ülkelerden kötü haberler gelmeye devam ediyor.Her gün umutla,virüsten kurtulacağımız günü beklerken böyle haberler insanın umudunu kırıyor.

Arkadaş milleti nasıl korkuturuz diye uğraşıyorlar cidden. Ben bu habere inanmıyorum, millet aşı olsun diye dikkat çekiliyor bence.

Gerçekten de üzücü bir durum inşallah ülkemizde bu virüs türü görülmez ve bu virüs illeti de en kısa süre içerisinde biter.

Bu çok normal virüsler hiçbir zaman olduğu gibi kalmaz ve zamanla aşı bulunmazsa mutasyona uğrar.

Bugün daha hızlı türüne rastlamış olabiliriz umuyorum ki yarında ‘‘yok olacak’’ şekilde bir mutasyona uğrama görürüz…

Mutasyonlu olan daha çabuk yayılıyormuş. Allah sonumuzu hayır etsin ya. zor.

Dünyanın artık çaresi yok bence herkes olacak biz kaçmaya çalıştıkça virüs kendini geliştiriyor hayran olunası cidden.

İnsanların artık bir şeylerin farkına varması gerekiyor, ölümcül bir virüs var ve herkesin tedbir alması gerekiyor. Nedir bu inanmama hali anlayamıyorum.

Gerçekten bu virüs bitecek gibi değil bu sene biter diye umut ediyorduk daha hızlı yayılanı çıktı. Neler olacak bakalım…

Umarım bir an önce biter de eski hayatımıza döneriz. Şahsen benim dayanacak gücüm kalmadı.

Mutasyon geçirmiş virüs korkutan bir durum evet ama okuduğum haberlere göre bazı aşı türleri mutasyona karşı da etkili olmuş gibi gözüküyor. Öldürücülüğü hakkında da pek net bir bilgi yok diye biliyorum. Daha zayıf ama hızlı yayılan bir virüs olursa pandeminin süresini çok da uzatacağını düşünmüyorum.

Daha hızlı yayılabilir.O yüzden kimse dışarı çıkmamalı.

her gün bunun başka bir mutasyonu ortaya çıkıyor bununla yaşamaya alışacağız galiba anlaşılan.

Karantinadan hiç çıkamayacağız. Aşılar da faydalı olmaz. Hastaların biraz daha dikkatli olması gerekiyor.

Gerçekten gittikçe dahada kötüleşiyor durum. Umarım aşılar faydalı olur ve virüs biter.

Bence çinliler bu vürüsün etkili olmadığını düşünerek yeni bi vürs çıkardı heralde covid-635364 :smiley:

Çinliler yine geleceğimizle oynuyor

Tam bütün dünya aşılama çalışmaları başlatmışken bir sürpriz yaptı yine ,kötü olmuş.