Yeni Zelanda'da kıyıya vuran 15 balina öldü, 28'i kurtarıldı

Yeni Zelanda’da kanca şeklindeki sahil sebebiyle kıyıya gelerek kurtulamayan 15 balinanın öldüğü söyleniyor.

">

Ah yine insanlar! O kadar balinanın bulunduğu denize kanca şeklinde sahil neden yapmışlar. Yazık olmuş.

Herşeyin suçlusu insanlar zaten neden kanca koyulmuş ki oraya

bu insan milleti doganın dengesini bozdugu için dogal olarak onlarda intihar ediyorlar

ölenler için çok üzüldüm. Kurtulanların olması çok iyi haber. Kurtarma çalışmalarında görev alanları tebrik etmek gerekir.

𝐕𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐜̧𝐨𝐤 𝐤𝐨̈𝐭𝐮̈ 𝐲𝐚 𝐲𝐚𝐳𝐢𝐤 𝐜𝐢𝐝𝐝𝐞𝐧 𝐛𝐚𝐲𝐚 𝐝𝐚 𝐨̈𝐥𝐦𝐮̈𝐬̧ 𝐮̈𝐳𝐮̈𝐥𝐝𝐮̈𝐦 𝐛𝐚𝐲𝐚 𝐛𝐢𝐳𝐥𝐞𝐫 𝐲𝐮̈𝐳𝐮̈𝐧𝐝𝐞𝐧 𝐨𝐥𝐮𝐲𝐨𝐫 𝐡𝐞𝐩 𝐛𝐮𝐧𝐥𝐚𝐫 𝐝𝐚𝐡𝐚 𝐝𝐢𝐤𝐤𝐚𝐭𝐥𝐢 𝐨𝐥𝐦𝐚𝐥𝐢𝐲𝐢𝐳.

Insanlar doğanın dengesini bozuyor resmen. Onca hayvan yazık oldu. Üzüldüm açıkçası.

Acaba kıyıya gelme sebepleri neydi , bunun araştırılması gerekir. Yazık oldu ölmeleri. Doğanın dengesi iyice bozuldu.

Gerçekten çok üzücü bir gelişme, insanlık nereye gidiyor böyle anlamış değilim, doğanın da katili oldu insanlar.

İnsanlar doğanın dengesini çok fazla bozuyorlar çok üzücü 15 tane balina ölmüş.

Çok üzücü gercekden yazık o hayvanlara insanlar ne zaman akillancak çok merak ediyorum doğanın dengesini bozmaktan bi türlü vazgeçmiyoruz.

Hayvanlara edilen eziyetler son bulmadığı sürece insanlığın refahı da o kadar gecikir. Hayvan sevmeyen zaten insanda sevemez. Çok yazık böyle durumlar için.

Balina ölümleri gitgide artacak. Çünkü kirlilik ve özellikle okyanus akıntılarındaki dengesizlik yüzünden bu tür durumlar sık sık yaşanacak.

Hayvanların ölüm haberleri beni çok üzüyor ve buna insanların sebrp olmuş olması daha da üzüyor. Yazık o hayvanlara keşke daha bilinçli hareket etsek .

Haberi okudum çok kötü oldum. Balinalar son günlerdir çok fazla ölmeye başladı. Böyle devam ederse nesli tükenebilir…

Korkunç ve üzücü bir haber. Bu olayın tekrarlanmaması için inceleme başlatılması gerek.

İhtiyacından fazla her şeye sahip olmaya çalışan tek canlı insan. İnsanlar olmasaydı doğa da bir çok problem kendiliğinden çözülürdü daha doğrusu sıkıntı olmazdı.

Şu dünyada hangi hayvan ölüyorsa sorumlusu insanlardır. Yazık ya. Balinaların ölmesinin sebebi insanların denizleri kirletmesidir.

Hep biz insanlar yüzünden, her şeyi yok ediyoruz yıkıp yok ediyoruz, Gezegenimize çok ciddi zararlar veriyoruz. Farkında değiliz ama Gezegenimiz yok oluyor artık bunun farkına varalım. Canlıların yaşama olanaklarını azaltıyoruz hatta yok ediyoruz. Lütfen artık bilinçlenelim ve bilinçlendirelim. Rica ediyorum bu siteye bir göz atın lütfen https://destek.www.wwf.org.tr/(url) bu siteden Gezegenimizle alakalı bir çok şeye bağış yapabilirsiniz. https://www.wwf.org.tr/(url) bu siteden de Gezegenimize verdiğimiz zararlar ve Gezegenimizin ne durumda olduğu hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Sizlerden ricam lütfen bir göz atın yorumu okumadan beğenip geçmeyin lütfen. Unutmayın bizler birlikteyken güçlüyüz…

böyle iyi kalpli insanlar iyiki varlar bazıları vardır öldürür bazıları vardır yaşatır