Yerli otomobilimizin fiyatı nasıl olmalı?

Yerli otomobilimizin fiyatı nasıl olmalı? Fiyatı diğer otomobiller ile eşdeğer olmalı mı?

250 bin tl oldugu soyleniyor bu kadar pahali olduktan sonra digerlerinden ne anlami kaldi yerli olmasının bi anlami yok ozaman , yerliyse en fazla 100 bin olmasi gerekir

Maliyeti ne kadar tuttuysa kârını ona göre ayarlayıp bir fiyatlandırma yapılmalı bence. Uçuk bir kâr marjı da yapılmamalı.

Uygun fiyatlı olsa elbet iyi olur. Hem millet yerli malını tercih eder hemde ekonomiyi canlı tutar.

Öncelikle kullanılan materyallerin büyük bir çoğunluğu da yerli olmalı ki materyalden ötürü de bir tür kar edilmeli. Yerli otomobilin fiyatı da görece olarak ithal araçlara nazaran daha ucuz olmalı. Ayrıca ithal araçlara uygulanan vergiler bu tür araçlara uygulanmamalıdır. Yerli araç tasarımı ve kalitesiyle özendirici bir hale getirilmesinin yanı sıra da devlet teşviki ile beraber özendirici edilmelidir. Hatta bu tür araçlar orta sınıfa ve üst orta sınıfa da hitap edebilecek çeşitte ve sayıda olmalıdır. Ayrıca bunun dışında yedek veya yan malzemeleri de ucuz ve ulaşılabilir olmalıdır. Hatta bunu mümkünse yerli üretim olması daha iyi olacaktır. Montaj konusuna gelince zaten bazı modeller Türkiye’de monyajlandığı için o konuda sıkıntı olmaz.

Tabiki halkın bütçesine yararlı olucak şekilde olmalı şuanda malesef piyasa durgun fiyatlar uçtu

Alım gücüne uygun doğrultuda olmalı tabikide, yada taksit seçeneklerinin çeşitli olması gerekmekte.

Çok pahalı Bence en sürülmüyor el yakıyor 200 milyardan başlayan fiyatlarla diyorlar hep

Teşvik etmek için mutlaka benzeri arabalardan ucuz olması lazım ve ÖTV yi en düşük fiyattan hesaplamaları lazım. Onun dışında milletimiz yerli malıysa kesin kötüdür mantığı ve pahalılığıyla almazlar.

Bence yüksek bir miktar olmalı.Çünkü diğer ülkelere baktığımız zaman araba fiyatları oldukça fazla.Yani fazla olmasını düşünüyorum.Eğer düşük bir miktar olursa halk buna karşı çıkabilir.Eğer güzel bir miktarda olursa halk bu durumu onaylar.

Kar marjının maksimum yüzde beş olması gerekiyor. Çünkü halk yabancı arabadansa yerli otomobile yönelmeli yüksek fiyat alımı düşürür.

Asgari ücret ile çalışan bir kişinin dahi uzun yıllar beklemeden sahip olabileceği şekilde fiyat belirlemesi olursa tadından yenmez.

yerli otomobilimizin fiyatına belirlemeden önce kar imajına bakılmalı ve ülke genelinde belirlenen teknik donanımna ve dış görünüşüne göre ülkemizde halkın beğenisini belirlemek için anketler düzenlenmeli öncelikle üretimde bulunan otomobillerin maliyeti çıkarılmalı maliyetinden en az iki kat fazla olması gerektiğini düşünüyorum çünkü insanların lüks olarak gördükleri pahalı ürünlerdir ve emin olunki pazarlamada ve satışta hızla ilerleme olur.

Kdv miktarı daha az olmalı bence bana göre yerli üretim sonuçta. Bunu yaparakta desteklemiş olursun