Yeşil veya Sarı Kusmak Neden Olur?

Yeşil veya Sarı Kusmak Neden Olur?

Yeşil ve sarı kusmak yedigin şeylere göre olur. Mesela ıspanak yeşillik felan yesen kustuğunda yeşil yeşil kusarsın.

Zehirlenme veya üşümeye bağlı kusuk rengi değişkenlik gösterebilir. Kusuk rengi ciddi bir problem olduğunu gösterebilir. Acilen doktora başvurmak gerekir.

Kustuğun zaman mideni dolduran herhangi bir yiyecek yoksa mideden çıkan sıvı safra sıvısıdır ve ağızda acı ekşi tat bırakır. Eğer açken kusulduysa renginin bu renkte olması gayet normaldir.

Üşütme ve gıda ile alakalıdır.

eğer kişiler kustukları esnada midelerinde bir şey yoksa o zaman acı bir sıvı olan safra sıvısını kusabilirler. Çok uzun aç kalınması, gıda zehirlenmeleri, mide gribi gibi durumlarda kişilerde safra kusma durumu görülebilmektedir

Yeşil Ya Da Sarı Kusmak Neden Olur?
">

  • 1. Uzun bir süre aç kaldığında haliyle mide boş olur. kişi kustuğu sırada midesinde bir şey olmadığı için, o zaman acı bir sıvı sarı veya yeşil renkte safra sıvısını kusmasına neden olur.
  • 2. Gıda zehirlenmeleride, mide üşütme gibi durumlardan dolayı safra sıvısını sarı veya yeşil olarak kusabilirler.
  • Eğer biri devamlı ve uzun süre safra kusuyorsa, o zaman acil bir şekilde mutlaka bir doktora görünmelidir. Çünkü yeşil ve sarı kusma uzun süre olunca ciddi bir sağlık problemi nedeniyle ortaya çıkmış olabilir.. -
  • Yediği ve içtiği şeylerden dolayı kusmuğun rengi yeşil veya sarı olabilir ya da gıda zehirlenmelerinde de bu durum görülebilir.

    1 Beğeni

    Normalde ne yediyseniz kustuğunuz da odur. Ancak gıda zehirlenmelerinde işin rengi değişebilir. Onun dışında mide boş halde kusulursa çıkan şey olsa olsa mide sıvısı ve safra suyudur. Bunların rengi de sarı ve yeşil olabilir.