Yetenekli insan mı daha başarılı olur yoksa çok çalışan mı?

Sizce yetenekli insanlar mı daha başarılı olur yoksa çok çalışan insanlar mı?

Yetenekli insan yeteneğini geliştirmiş ise çalışan insandan daha başarılı olur ama çalışan insan çok çalışmış ise yetenekli olanı geçer

Yetenek ve başarı birbiri ile kıyaslanamaz iki farklı kavramdır. Belli bir branşta yeteneği olan insanlar başarılı insanlardır. Kendini geliştirerek daha başarılı olurlar. Çok çalışan insanlar da başarıyı elde ederler. Yine çok çalışan insanlar kendini geliştirirse yetenekli insanlarla aynı branşta eş başarıya sahip olabilirler.

Bence çok çalışanlar başarılı olur. Yetenek evet bir yere kadar işe yarar ama çalışmazsan yetenek işe yaramaz.

tabiki çok çalışan yetenekli birini geçebilir.

Yetenek ve zeka iyidir. Ancak azim ve çalışma her şeyi başarabilir. Benim düşüncem kişilere göre değişir.

Çok çalışan daha başarılı olur. Yetenek geliştirilmezse önemi olmaz çabalamak gerek

Yetenekli insan daha başarılı olur yoksa çok çalışan mı?
■ iki konuda tamamen birbirinden ayrıdır. Yetenekli bir insan kendi alanında kendini geliştirerek yeteneğin de başarılı olur. Çok çalışan bir insan bir işte kendi alanında çok çalışarak çabalayarak çalıştığı alanda başarıya yükselir. Herkes kendi alanına göre başarılıdır.

Yetenekli insan mı daha başarılı olur yoksa çok çalışan mı?

Hem yetenekli insan hemde çok çalışan insan başarılı olur ama bunların ikiside olan ikisinide aynı anda yapan insan yani hem yetenekli hemde çok çalışan insan olursa daha başarılı olur.

Yetenek ve başarı birbirinden çok farklı . Yetenek doğuştan kazanılan bir şey , bir kişi çalışarak başkasının sahip olduğu bir yeteneği kazanamaz fakat yetenekli olan birisi çalışmadığı ve geliştirmediği bir sürece yeteneği bir hiçtir .

Yetenekli insanlar öndedir hayatta ancak çalışan insan bunları geçebilir çünkü yetenekler körelebilir.

Yeteneklerini kullanabilecek ortamı olan insan başarılıdır.Yetenekli bir insan içinde bulunduğu koşullarda yeteneklerini ifade edemeyebilir.Emin olun bazı seyler ne yetenek nede çalışmayla oluyor.Özellikle bazı akademik çevrelerde karalama,dedikodu,kıskançlık ve hile ile bazı konumlara gelen insanlar tanıdığım için artık ne yeteneğe ne de çalışmaya olan inancım kalmadı.Bu durum duzelmedigi müddetçe de bugün git yarın gel diyen çalışan sayısı,derste öğrencileri uyuyan yada derse gelmeyen bir sürü insan görme ihtimali de artar.Kısacası yetenek ve çalışma yanında doğru ortamda olmakta çok önemli.

Her yetenekliler insan yeteneğini çalışma ile desteklemez ve dolayısıyla başarılı da olamaz. Bu nedenle çalışan, çalışkan insan daha başarılıdır.

Yetenekli insan bir yere kadar başarı sağlayabilir. Başarının sırrı planlı çalışmaktan geçer. Bu yüzden çok çalışan daha başarılı olur. Ancak yetenekli kişi planlı, programlı çalışırsa çok çalışanın önüne geçebilir.

Bunun bir ayrımı yoktur. Yetenekli olan da başarılı olur çalışanda. Bu kişinin başarıdan ne anladığına bağlı birazda. Kimisi başarılı olmayı zengin olmak olarak görür, kimisi de hedeflerine ulaşarak kimisi ise hayatını bir amaç uğruna yaşamak. Yani başarı kişiden kişiye değişir bu nedenle yetenekli insanında çalışan insanında hayata nereden baktıkları önemli başarılı olma konusunda.

Yetenek eğer geliştirilmez ise söner zaten. Bunun için de çalışmak gerekir. Bazı şeyleri çalışarak yapabiliriz ama bir yere kadar. İşte orada devreye yetenek girer. Bu durumda en başarılı kişi yetenekli olup çok çalışan kişidir.

bunu ayırt etmek zor her ıkısıde başarılıdır cunku her ıkısıde düşüneerek çabalayarak bır yerlere gelır görür yetenek konusunda da ınsan çaba sarf ettiği zaman bır yeteneğinin oldugunu fark eder ve o alana yöneldiğinde başarı elde eder çok çalısan ınsan da öle çünkü o da bır yerlere gelebılmek ıcın çaba sarf eder didinir emek verır o yüzden her ıkı ınsan da her türlü başarıya ulaşır

Yetenek başarıya ulaşma konusunda çok önemli bir etmendir ancak sıfır çalışmayla sadece zekaya veyahut el becerisine güvenmek akılsızlık olur. Albert Einstein’ın dediği gibi “Başarının 1/10’ u yetenek geriye kalanı sıkı çalışmadır.”

Özverili çalışma olmadığı takdirde yetenek bir yerden sonra anlam ifade etmez. İstikrar olduğu sürece başarı merdivenlerini her zaman çıkarsınız.

Yeteneğini kullanan insanlar başarılı olur başarılı olması içinde çalışması şarttır yoksa yetenek kullanılmayan bir bıçak gibi paslanır kötüleşir ve kesmez