Yeteri kadar su tüketmiyorsak, su içmeyi nasıl alışkanlık haline getirebiliriz?

Yeteri kadar su tüketmiyorsak, su içmeyi nasıl alışkanlık haline getirebiliriz?

Su her zaman gözünün önünde olsun mesela masa başında çalışıyorsan masanın üzerinde en az 1 şişe su olmalı.

Günün başında günlük içmeniz gereken suyu cam şişelere koyup önünüzde bulundurarak o suyu bitirmeye çalışmak yeteri kadar su içme alışkanlığı kazanmak için iyi bir başlangıç olabilir.

Kendimize özel bir su şişesi edinmeliyiz. Hep yanımızda olmali. Bu bize alışkanlık kazandıracaktır. Özellikle yaz aylarında su tüketimi artmali.

Kapaklı cam bir su şişesi bulmalıyız kendimize. Günümüzün büyük çoğunlukluğunu nerede geçiriyorsak o şişeyi orada bulundurmamız ve hep elimizin altında olması gerekiyor.

Gözünüzün önünde olması lazım. Masa başı iş yapıyorsanız masa da, oturma odasında iseniz televizyon sehpalarına, olmadı alarm kurun. Yoksa diyalize bağlandıktan sonra çok pişman olursunuz

Bunun için telefona su hatırlatıcı uygulamalar indirilebilir. Su şişesini gözünüzün önüne koyun.

Pratik şekilde yanımızda taşıyabileceğimiz şişelerimiz olmalı. Ya da telefonumuza su içmemizi hatırlatması için alarm kurabiliriz.

Bol bol spor veya haraket yaparsak zaten vicudumuz su ihtiyacı hissedecektir. Böylece yeteri kadar su tüketebilirsiniz.

Yeterli suda kişinin vücuduna göre veriliyor o yüzden fazla takılmayın

Ben suyu cam şişenin içine koyarım. Bulunduğum ortama götürürüm. Sürekli gözümün önünde olur. Saat başı içmeye dikkat ederim. Bir ara alarm kurmuştum. Saat başı su içiyordum. Susuzluk böbreklere zarar veriyor çünkü.

Telefonda bunun için ücretli veya ücretsiz oldukça fazla uygulama var kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle bildirim gelmesi büyük kolaylık.

Bunun için telefonuna indirilen uygulamalar vardıryarım saatte bir ya da saatte bir kendi isteğinize göre sana su hatırlatma bildirimi bulunur ya da yanına bir şişe alarak öyle rahatlıkla içilebilir çünkü insanın günde 2 buçuk litre su ihtiyacı vardır çorba birçok kişi olarak bu ihtiyacı karşılayamıyoruz göz önünde şişeyi bulundurarak gördükçe su içebiliriz