Yetişkin insanlar da altını ıslatır mı?

Bazı yetişkin insanların gece uyurken altını ıslattığını duydum. Sizce bu bir rahatsızlık mıdır? Sebebi nedir?

Aslında; yetişikin, büyük-küçük herkes altını ıslatır. Nedeni şudur, idrar kesemiz, çok su içtiğinde dolar ve patlamaması için boşaltılması gerekir. Uyku anında bilinçsiz bir şekilde bu boşaltım gerçekleşir.

Tabiiki psikolojik bir travma sonucu veya sağlık sorunu sebebi ile her yaşta altına kaçırma olayı görülebilir

yetişkinler de tabi ki altını ıslatabilir bazen ihtilam olurlar o da ıslatmadır ve fıtrat gereği öyledir ama idrar yapmak çocukça iradesi olanlarda olur veya hastalığı olanlarda olur.

tabi ki mesane sorunu yani mesane enfeksiyonu yetişkinlerde alt ıslatmaya sebep olur diğer sebepler şeker hastalıkları prostat bezinde büyüme sinir hastalıkları diyabet böbrek hastalıkları gibi sebepleri siralanbilir

Islatabilirler onlar da insan sonuçta, ve anatomimiz gereği korktuğumuzda ya da heyecanlandığımız da ister istemez altımıza kaçırabiliriz bence bunda şaşacak bir şey yok sadece çocuklar tuvalete gider gibi bir algı oluyor :smiley: Malum okullar da yaş kaç olursa olsun tuvalete gidene sen çocuk musun denir unutmamak gerekir ki sonuçta hepimiz insanız olabilir

Evet mesane sorunu var ise veya idrar yollarında problem var ise altına kaçırma durumu görülür ama daha çok yaşlılarda mesane sarkmasına bağlı olarak daha çok görülüyor.

evet ıslatırlar bu bir hastalıktır hatta bunun icin yetiskin bezleride satılır.

bazıları ıslatabilir kasık zayıflığı olduğu için

Hastaliktan dolayi olabiliyor altini islatma yetiskin insanlarda

Prostat olursan veya çok yaşlıysan bazı sebeplerden dolayı kaçırabilirsiniz.

tabiki yetişkin insanlar da altını ıslatır onlar genç insanlar gibi değil kendilerini kontrol edemezler bazıları hastalık nedeniyle de yapabilir bence bunu hor görmemek lazım sonuçta yaşlı bireyler isteyerek yapmıyor .

olabilir tabi. Özellikle küçüklüğündr ağır travmalara maruz kalmış kişiler bazen bu alışkanlıklarını yetişkin olduklarında da devam ettirebiliyorlar. Bunun bilimsel bir açıklaması da yok. Sadece vücüt bu şekilde sinyal veriyor.

Olabilir evet bir hastalıgı olabilir mesela böbrek hastası falan geceyi bırak uyanık olsalar bile ara sıra altını ıslatabiliyorlar yani tamamen hastalıktan kaynaklanan bir durum.

yetiskin insanlarda altini islatabilir bazen hastaliktan dolayi bazende piskolojik nedenlerden dolayi olabilir

Yetişkin insanlarda altını ıslatır.Bazı kişilerde halk arasında da bel,gevşekliği denen hastalığı,olan kişiler altını ıslatır.

Eğer ki bir hastalık varsa altını ıslatır veya o an gerçekten çok sarhoş olması gerekir.

valla bir hastalığın yada yatalak olmadığın sürece pek ıslatmak durumda olanlara rastlamadım

tabikide ıslatır. Üşütmeden kaynaklı hastalık derecesinede gelir. Hatta ananemden biliyorum belli bi yaştan sonra kadınlarda rahim düşmesinden kaynaklı olarak idrar tutamama bile başlıyor. Rüyada ıslatanları söylemiyorum bile :slight_smile:

ben rahatsızlık sebebi olarak biliyorum yakın akrabanımda böyke bir sorunu var doktora gittiler bir ara geçmişti ama yine başlamış yani isteyerek yapmıyormuş farkında değilmiş.