YKS'de anahtarlık ve ulaşım kartı yasağı kaldırıldı. Peki neden yasak koyulmuştu? Sonra neden bu yasak kaldırıldı?

YKS’de anahtarlık ve ulaşım kartı yasağı kaldırıldı. Peki neden yasak koyulmuştu? Sonra neden bu yasak kaldırıldı?

Ulaşım kartının mantığını ben anlayamadım. Içine kopya kelimeler yazdırsa onu neyle okutacak :joy:Her anahtarlığı kabul edeceklerini zannetmiyorum. Basit sade görüntülü olanları içeri alırlar. Haricindekiler kabul etmezler. Teknoloji çok ilerledi :slight_smile:

ÖSYM Sınavlarında getirilen katı yasakların nedeni geçmişte cemaatin soruları çaldığı iddiasıdır. Kimileri de verdi der kurumun kendisi. O yüzden kopya olaylarına karşı bu tür katı, son derece saçma ve gereksiz yasaklar getirilmişti. Ancak geçmişte bu tür ihlallerin ve kötüye kullanımın asıl nedeni aslında kurum içi meseleler neticesinde belirli kişi ve yapılara aktarılması meselesiydi. ancak etki alanı dar insanlara karşı önemli alındı. Ayrıca o zamandan sonra kişiye özel kitapçık çıkarıldı. Tabi bu da aşırı şekilde eleştirilmişti. Daha sonra kitapçıklı anahtarın rastgele dağıtımı usulüne geçildi. Bu da biraz daha görece olarak adaletli bir sistemdi. Bunlar benim bildiklerim ve hatırladıklarım. 2010 sonrası gerçekleşen ve yakın geçmişi olan bir süreç. Ancak devlet kurumunun biz suçsuz ve günahsız ezici çoğunluğa potansiyel suçlu muamelesi yapması hiç hoş değildi.

Öğrenci milleti bu ders çalışmaya kafa yormaz nerde yaramaz is var onun üstüne düşer.Birazcık rahat bıraksalar bu öğrenciler o sınavdan çalışmadan hiç yanlış yapmadan çıkar😂 şu şeytanlığa verecekleri aklı derslere verseler güzel sonuçlar alırlarda işlerine gelmiyor.

Olası bir kopya durumu işin böyle önlemler alınmıştır kaldırıldığını düşünmüyorum sadece bu durum esnetilmiştir

Kopya koyulabilir şubesi ile yasak koyuldu sonra o yasak geri kaldırıldı ulaşım zorlaşıyor diye.

Öğrencilerin Kopya Çekmesini Ve Bir Yere Veya Bir Kişiye Zarar Vermesini Engellemek İçin Konulan Bir Yasaktır

kaç sene milletin üstünü aradılar da noldu kopyalar, torpiller ta nerelerden çıktı