Yozgat'ta Yeni Bir Mağara Keşfi

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde ,yeni bir karstik mağara keşfedildi .İnşaat işçilerinin temel kazı çalışmaları sırasında tesadüfen keşfettiği mağara ,ilerleyen zamanlarda ,il ve ilçe turizmine katkı sağlaması bekleniyor.

">

çok enteresan değil mi her gün bir canlı bir yer keşfediliyor ,bu mağaranın önemi, özellikleri ne acaba .çok güzel ve yararlı gelişme olmuş tebrik ederim.

Vay be güzelmiş. Böyle yeni keşifler insanı heyecanlandırıyor. Dünya’da bu kadar zaman geçirip halen yeni yerler keşfetmek gerçekten ilginç.

Aşırı ilginç bir keşif bu. Bu keşifle ilgili ileriki dönemlerde neler çıkacak ortaya şimdiden merak ediyorum doğrusu.

Gerçekten bu tür keşifler hem ülkemiz hem de yaşadığımız toprakları daha iyi tanıyabilmek, geçmişteki sırları aralayabilmek, geçmişimiz hakkında daha iyi bilgi edinebilmek adına çok önemli. Diğer insanların da bu keşifleri görüp inceleyip kendine katkı sağlaması çok hoş. Ayrıca bu tür buluşlar insanı daha bulunamamış olan yapılar, mağaralar vb. hakkında meraklandırıyor. Bu mağaranın bulunmuş olması da beni çok mutlu etti.

Umarım turistik açıdan değerli olur. Karstik oluşumlu mağaralar resmen bir doğa harikası oluyor.

Kaç senedir dünyada yaşıyoruz ve hala keşfedemediğimiz sayısız şey var. Çok garip bir durum. Biz kendi dünyamızı keşfedemeden başka galaksilere gözü diktik

Dünya üzerinde geçmiş yıllara ait şeyler hala daha bulunmakta umarım Yozgat belediyesi de orayı güzel değerlendirir güzel bir turizm kaynağı olabilir Yozgat için

Bu tür doğal güzelliklere sahip çıkmak çok önemli. Umarım devlet bu keşifi iyi değerlendirir ve ülkeye faydası olur.

çok güzel bir haber daha iyide olabilir o mağarada

Yeni turistik yer keşfedilmiş yani , özellikleri ne acaba.Magaranin derinliklerine inmek isterim nasıl bir yer acaba.Ben çok severim karstik ve turistik yerleri mağaraları selaleri falan .Kesin bu mağaranın yakınlarında küçük de olsa bir şelale bulunmaktadır.Buraya gezmeye gelmeyi çok isterim ilerleyen yıllarda.