Yükseklik korkusu nedir?

Yükseklik korkunuz var mı?

Yükseklik korkusunun sebepleri nelerdir?

Uçağa binmekten, yüksek katlardan korkar mısınız?

Yükseklik korkum yoktur, açıkçası bunun neden kaynaklandığı hakkında hiçbir fikrim yok. Ailemde dayımın ve kardeşimin yükseklik korkusu var, onlara bu durumun neden kaynaklandığını da sormadım. Uçağa binmekten ya da yüksek katlardan korkmam.

Yükseklik korkusu kişinin yüksek yerlerden korkmasıdır ve ciddi bir durumdur. Çünkü çeşitli tramvatik sebeplerden dolayı ortaya çıkmış bir durum olabilir. Aynı şekilde daha önce hiç yüksekte bulunmamış insanlarda bu durumu yaşayabilirler. Tedavi edilmesi gereken bir durum olup olmadığına alanında uzman kişiler karar verebilir.

Yükseklik korkusu bir kişinin yüksek yerlere çıkamamasıdır çıksa bile korkması ve sonunda bayılmasıdır. Yükseklik korkusu olan insanlar yüksek yerlerde çalıstırılmamalıdır olası bir yangında itfaiye tarafından balkondan kurtarırmayı beklerken bayılabilir sakatlanabilir.Yükseklik korkusu olan insanlar yüksek yerlerden uzak durmalı gerekmektedir.

Yükseklik korkusu yüksekte güven duymadığı için her zaman yere basmayi tercih eder.mesela uçakla 2 saat se o korktuğu için otobüsle 10 saatte gider

Kişinin yüksek yerlerde barınamama duygusuna yükseklik korkusu denir.

Yükseklik korkusu yerden yüksek bir yere çıktığında aşağıya bakamama ve o durumda korkmak oluyor. Hatta aşırı korku baygınlığa kadar gidebilir. Ben de tam olarak var denemez ama çok yüksek olursa insan ister istemez korkabilir bu da normaldir.

böyle yüksek bir yerden aşağıya bakınca ödünün patlamasıdır.

Yükseklik korkusu bir kişinin belli bir yükseklikden aşşagı bakamaması bakınca korkması yada başı dönmesidir.

Yükseklik korkum var. Tabikide özellikle yüksekten aşağıya bakamıyorum. özellikle binada katlar arasında,lunaparkta,yüksek bir yerde çok feci korkarım. uçaktan hiç korkmam en az 4 kere bindiğim onda bir sıkıntı yok.

benim yükseklik korkum var. Ben de yüksekten korkarım. Bunun nedeni de yükseklik korkusudur.

Doğuştan öğrendiğimiz düşme korkusundan dolayı edindiğimiz korku.

Uçağa bindim korkmadım ama yüksek binaların pencerelerin den aşağıya bakamıyorum ve asla o pencerenin dışını silemem…

Küçükken oluşan düşme korkusu dan dolayı oluşan bir korkuyla başladı yüksek bir yere çıktığını anda yere bakamama baş dönmesi aşağı baktığın anda ölecekmişsin gibi hissetmek bana genelde böyle oluyor

Benim için yükseklik korkusu, yamaç paraşütü yapamamaktır.

Bende olan bir korkudur. Her insanın bir fobisi vardır. Ben üst geçitten geçerken bile korkuyorum.

Kişinin yüksek yerlere karşı sürekli bir tepki içinde olması durumudur. Genellikle böyle tip insanlar ile yükseklik açısından şaka yapılmaması gereklidir. Kötü sonuçlanabilir.

Yükseklik korkusu; kişinin yüksek yerlerde başının, dönmesi midesinin bulanması ve düşme korkusunu olması aslında bir fobi çoğu kişide benim, yok yükseklik korkum bu yüzden yükseklik korkusu olanları ben pek anlamıyorum.

Evet yükseklik korkum vardır. Böyle en tepede bir evden aşağı bakamam eğer bakarsan başım dönüyor ve olduğum yere bayılıyorum.

Yükseklik korkusu bir kişinin yüksek bir alanda bulunmasından korkmasıdır. Örneğin bende de var bu korku. Yüksek bir yerden aşağıya baktığımda başım dönüyor, gözlerim kararıyor ve ellerim titriyor. Genelde lunaparkları da çok sevmiyorum.