Yunanistan'da askerlik süresi uzuyor!

Yunanistan zorunlu askerlik süresinde değişikliği gidiyor, Hali hazırda kara kuvvetlerinde 9 ay askerlik zorunlu askerlik süresi varken bu zorunluluk süresinin 12 aya çıkartılacağı belirtildi. Deniz kuvvetleri ve hava kuvvetlerinde 12 ay zorunlu askerlik süresinde değişiklik olmayacak.

Herkes arttırırken biz azaltıyoruz.Doğru olan bizim yaptığımız bence.Onlar resmen ordu yetiştirmek için çabalıyor.

Yunanistan bir şeylerin peşinde. En son adalar ve kaş çok karışmıştı sonra pandemi aşı derken sular duruldu. Ama planları var belli

artık avrupalı devletlerle düşman olmaya başladık.Gidişat böyle olursa sonumuz güzel olmaz.Allah sonumuzu hayır etsin

Elbette bundan şikayetçi insanlar olur. Aynı zamanda ülkesi için fazladan görev yapacağı için sevinenler de olur.

Yunanistan’ın düşüncesi savaşacak subaylar yetiştirmek. Ama bu düşüncesinde başarılı olacağını sanmıyorum. Çünkü asker olacak kişilerde ilk baş vatan ve millet sevgisi olmalı. Çoğu ülke askerliği paralı yaptıkları için bu vatan millet sevgisine erişemezler.

Başka ülkelerde ki insanlar askerlik süresini uzatırlar biz ise tam tersi kısaltmalar yapıyoruz.
Umarım bu onlar için iyi bir olay olur .
Uzun süre askerlik insanların psikolojilerini bozabilir.

Bence güzel olmuş. Askerlik en mükemmel görev. Bundan kaçanlar da var o ayrı mesele.

Çok doğru söylüyorsun ama şunu bilelim biz vatanımız çok gönüllü asker olduğu için kardes bu vatan boyledir

İlginç bir haber, temel sebebini merak ettim.Belki genç nüfus azaldığından süreyi uzatabilirler.

Türkiyede yaşadiğim icin yünanistanla alakam yok

Bizim ülkemizde askerliğin zorunlu süresinin 6 ay olmasının sebebi acemi er yerine uzman çavuş ve üstlerinin daha fazla olmasını hedeflemektir. Ülkeyi tebrik edebileceğim tek konu bu sanırım!

düşman bir şeylere doğru adım atıyor hiç hayrı alamet değil bence bunu böyle yapması