Yurt Dışından Gelenlere Test Zorunluluğu

Koronavirüs sebebiyle yurt dışından Türkiye’ye gelen insanların test yaptırmadan ülkeye girmesi yasaklandı. Kimileri uçuşların durdurulmasını isterken kimileri bu kararı uygun buldu.

Yurt dışındaki uçuşlar test değil direkt kökünden kapıları kapatmamız gerekmektedir

Kesinlikle uygulanması gereken bir prosedür. Test sonuçları çıkana kadar da mümkünse karantinaya kapatılsınlar.

Bu konuda kardeş ülkemiz olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini örnek alabiliriz. Onlar bu konuya şöyle bir çözüm getirmiş. Yurt dışından gelen herkesi pozitif olsun olmasın karantinaya alıp bir daha test yapıyorlar. Bizim ülkemizde belki nüfus ve turist yoğunluğundan dolayı bu kadar olamayabilir ama en azından gelenlere bir test yaptırıp test sonucu çıkana kadar karantinaya alınmaları gerekiyor. Çünkü ; uçakta yada havalimanlarında yakalanmış olabilir. Havalimanlarına otel gibi karantina odaları bile ekleyebilirler bence.

Çok doğru ve yerinde bir karar olmuş. Bu uygulama Türkiye’de korona çıkmadan önce uygulansaydı şimdi daha rahat olabilirdik.


Olması gereken zaten bu . Test sonuçları belli olana kadar da karantina da kalmaları en doğrusu .

Tabiki de bizde de öyle olması gerekli. Hatta bazı ülkeler zorunlu karantina bile uygulatıyor. Kimse kimsenin sağlığını tehlikeye atmaya hakkı yok. Geç bile kalındı.

hem test zorunluluğu hem de 14 günlük karantina zorunlu olması gerekiyor. biz hafta sonları evimizden çıkamazken yabancılar sahillerde dolaşıyor. sanki hiç bulaşmayacakmış gibi

Bence yanı yurt dışında gelenlere test yapılmasılazım karantinada kalmaları lazım.

Geç alınan bir karar. Diğer ülkelerin bize uyguladığı şeyleri bizimde onlara uygulamamız gerekir. Burası yol geçen hanı değil.

yapılması gereken bu zaten kimse böyle bir durumda elini kolunu sallaya sallaya seyahat etmemeli.

Yapılması gereken bir uygulama sonuçta o insanlar vaka sayısını arttıran büyük etmenlerden biri.

yerinde bir karar olmuş.En azından erken teşhis ile önlem alınır ve bulaşma riski olmaz.

bence güzel bir uygulama olmuş çünkü virüsün yayılmaması için böyle şeyler önemli umarım herkes buna uyar.

Bunun yerine direk kapıları kapatmak bence daha mantıklı olurdu ama ülkeye döviz girmez tabi bazıları sadece cebini düşünüyore yin

zaten yurtdışından gelenleri aldıkları için bu virüs ülkemize bu kadar nüfus etti. Hala kimse bunu düşünemiyor. 15 gün karantinaya da almaları gerek. Test yeterli değil…

Ülkeye girişi kapatmıyorlar bari bunu yapsınlar bir zahmet yani doğru bir karar almış. Umarım girişi de kapatırlar en yakın zamanda ne diyim…

Yazın başında hata yaptık, uçuşların hiçbir şeklide açılmaması lazımdı, uçuşları açtılar virüsün seyri değişti. Normalleşme sürecini erken başlattılar, geri başladığımız noktaya döndük ne yazık ki.

Geç alınan bir karar. En başından beri uygulanması gerekirdi, testin yanında mutlaka karantinada olmalı ki virüsün bulaş hızı azalsın.

Geç alınan bir karar. En başından beri uygulanması gerekirdi, testin yanında mutlaka karantinada olmalı ki virüsün bulaş hızı azalsın.