Yutulan sakız midede sindirilir mi?

Yutulan sakız midede sindirilir mi, yutulan sakız vücuttan nasıl atılır.

Korkmayın sakız yutarsanız sonsuza kadar midenize yapışıp kalmıyor . Elbette boşaltım sistemi sayesinde vücuttan uzaklaştırılıyor. Sindirilir diye biliyorum.

Sakız midede sindirime geçmeyen bie yiyecektir ondan dolayı sakız her zaman midede kalacak ve vücuttan atılmayacaktır.

Hiç bişey olmuyor mide eritiyor sakızı.Ben çocukken çok yuttum,şimdide çocuklar yutarken görüyoruz,demekki bir zararı yok🙂

1 Beğeni

Sakızın sindirilebileceğini sanmıyorum. Zaten sakızın içinde de pek sindirilmesi gereken faydalı bir şey yok. Mide sindiremediği için belli bir süre sonra onu bağırsaklara atacaktır. Oradan da dışarı…

Sakız midede sindirilmiyor. Ancak hiçbir zararı da olduğunu zannetmiyorum. Sonsuza kadar midede kalmaz. Küçükken o kadar çok sakız yedim halen yaşadığıma göre demek ki bir zararı yoktur.:smiley:

2 Beğeni

Yutulan sakız söylenildiği gibi organlara yapışmıyor. Sadece diğer besinlere nazaran daha az sindirildiği için böyle bir şey söylenmiştir ama daha sonra dışkı yoluyla zaten dışarı atılıyor.

1 Beğeni

Yutulan sakın sindirilir fakat mideye yapıştığı için yavaş sindirir. Onun için riske atmamak için yutulunmaması lazım.