Yüzde bulunan çilleri nasıl kapatılır?

Yüzde bulunan çilleri nasıl kapatılır?


Bunun için kullanabileceğimiz doğal yöntemler nelerdir?

Yüzde bulunan çiller hakkında yazayım biraz. Bu çiller genetik ola biliyor, Güneş alerjisinden ola biliyor. Bunlar kapatmayı düşünmeden önce bir doktora giderek, nasıl tür bir çil olduğunu öğrenseniz daha iyi olur. Bundan sonra eğer geçici çillerse onları tedavi etmek lazim. Eğer değilse, o zaman kosmetik ürünlerle bunu kapata bilirsiniz.

Makyaj olarak bir kapatma uygulanacaksa önce güzelce temizlenmeli ve cilt nemlendirilmelidir.
cilt yapısına uygun bir baz kullanılmalıdır.
fıça yardımıyla kapatıcı üstlerine tampon hareketlerle sürülmelidir. Cilde biraz oturması beklendikten sonra uygun fondöten kullanılmalıdır.Mat bitiş sağlanmalıdır.

Yüzdeki Çiller eskiden daha çok kapatılması çalısılıyordu; fakat günümüzde bu çillerin daha doğal durduğu ve bazıları için daha estetik bir görünüş oluşturdukları farkedildi. Ve bazıları ise Kalemler kullanarak doğal Çiller oluşturmaya da çalışıyor artık. Fakat tabiki bu kisiye kalmİş bir şey. Cillerden kurtulmanın da yolları elbette mevcut. Öncelikle birkaç kat şeklinde cildinize uygulamanız cillerin görünmemesine daha çok faydası sağlar.Alt katmana bb krem cc krem tarzı bir şeyler sürmeniz makyajınızın daha doğal ve teninizin daha iyi durmasını sağlayacaktır. Üst kısma da cildinize uygun Tende bir fondoten kullanarak cillerinizi kapatabilirsiniz. Hatta kontör makyajı yapmak da cillerin olduğu bazı kısımlar daha koyu kalacağı için iyice kapatır.

Pudra fondöten allık ile kapatılabilir çiller yok olsun diye eczaneye danışın

Çiller kişiyi gayet sempatik ve hoş gösteriyor. O nedenle öncelikle bunlarla barışık olmak gerekir. Ancak ille de saklanması gerekiyorsa yüze sürülecek iyi bir nemlendiricinin üzerine yaz aylarında pudra, kış aylarında da fondöten sürülebilir. Bunlar günübirlik kullanılan geçici kapatıcılardır. Kalıcı bir çözüm isteyenler için cerrahi yöntemler de vardır. Bunun için de alanında uzman bir doktora başvurmak gerekiyor. 1990 lı yıllarda ekranlarda çok gördüğümüz şarkıcı Emel’in çilleri gündem olurdu. Bugünlerde çillerden rahatsız olan pek kimse yoktur zannımca.

hesabima bir turlu para gelmiyor neden ola bilir acaba?

Çilleri kapatmak için yapılacak şey makyajdır. Makyaj yaparken de temiz ve nemlendirici sürülmüş bir cilde önce göz altından başlayarak tüm yüze uygulanır. Daha sonra Fondötenin üzerine sürülen transparan pudra ise hem fondötenin uçmasını engeller hem de çillerin kapanma oranını artırır.

öncelikle yüzümüzde oluşan çillerin nedenini öğrenmek için bir doktora başvuru yapmamız lazım eğer genetik bir şeyse bunun daha çok önlenmesi için doktorun söylediği ilaçları kullanmamız lazım. hayır güneş lekelerden oluşan bir çilse eğer o zaman da güneşten korunmak ve çillerin oluşumunun engellemek için şapka, güneş gözlüğü ve güneş koruyucu kremler kullanmamız lazım. tabii çiller öyle hemen yok olan türden bir sorun değildir. bunu kapatmanın başka bir yolu ise çok iyi bir fondöten, kapatıcıyı ihtiyacımız var. faktörü yüksek ve güneş ışınlarına, ultraviyole ışınlarına karşı çok etkili olan bir kozmetik ürününün olması lazım. bu ürünleri eczaneden temin edersek eğer cildimiz için daha sağlıklı olur. bilindik yerlerden alınması lazım

Çil, uzun süre güneşe maruz kalma sonrasında ya da genetik olarak oluşan cilt lekesidir. Çiller, ciltte bulunan melatonin adlı maddenin artması ve bir bölgede yoğunlaşmasıyla oluşur ve bir cilt hastalığı olarak kabul edilmez. Açık tenli, cildi hassas kişilerde daha çok görülür. Güneşe maruz kalma sonucunda oluşmasından dolayı, genellikle yüz, boyun sırt ve omuz bölgelerinde ortaya çıkar. Buna bağlı olarak, yazın artıp, renkleri koyulaşan bu kahverengi noktalar, kışın azalır ve renkleri soluklaşır.
Çil neden oluşur?
Derimizin en üst tabakasında, epidermiste oluşan çiller, dediğimiz gibi bir cilt hastalığı değildir ve oldukça yaygındır ancak gerçekte bize vücudun verdiği sinyallerdir. Derinin yeterince korunamadığının göstergesi ve güneş ışınlarına verdiği tepkinin sonucudur aslında. Bazı insanlar bu görüntüden çok hoşlanırken, kimileri ve hatta çoğunluk bu lekelerin estetik açıdan iyi durmadığını düşünür ve çillerini yok etmek için çareler arar. “Çilleri ortadan kaldırmak, görünümlerini hafifletmek için neler yapabilirsiniz” ya da “hangi profesyonel tedavi yöntemlerine başvurabilirsiniz” sorularına verilebilecek bazı cevapları aşağıda bulabilirsiniz.
Çil için tedavi yöntemleri nelerdir?
Çiller çok önemli bir deri sinyali gibi durmuyor olabilir fakat diğer her şeyde olduğu gibi öncelikle ve özellikle tedavi öncesinde bir doktora danışılmasında fayda vardır. Gideceğiniz dermatolog, çillerinizi inceleyecek ve size bu lekelerin sağlıklı olup olmadığını söyleyecektir. Vücuttaki lekeler ve özellikle koyulaşan lekeler kanser belirtilerinden olabileceğinden ciddiye alınmalıdır ve bir uzman tarafından kontrol edilmelidir.
Peki, dermatoloğa danıştınız ve çillerinizin zararsız olduğunu ve yok etmek için tedavi uygulanabileceğini öğrendiniz. Tedavi seçenekleriniz neler?
Limon suyu

Limon suyu doğal bir renk açıcıdır ve sadece çillerin değil, saçların da rengini açmakta kullanılabilir. Bu işlem daha çok güneş tarafından oluşan çiller yerine doğal lekelerin giderilmesinde etkilidir. Limon suyunu sıkın ve içine pamuk batırıp yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde 10 dakika süreyle kalmasına izin verin. Sonrasında bol su ile durulayın.
Beyazlatıcı krem

Birçok eczane ve güzellik merkezinde bulunan beyazlatıcı ve aydınlatıcı kremler, belki çillerinizin tamamen yok olmasını sağlamayacak ama renklerinin değişmesinde ve yüzünüzün genel görümünde ciddi değişiklikler yapacaktır.
Lazer tedavisi

Lazer tedavisiyle lekelerin görünümü azaltılabildiği gibi, tamamen de yok edilebilir. Lazer yapılan bölgede geçici olarak oluşan kızarıklık, morarma yani renk değişimi normaldir. Fakat lazerin, uzun dönemdeki etkilerinin zararlı olup olmadığı konusunda tartışmalar devam etmektedir. Lekelerin ciltte kalma sürelerine, renklerinin koyuluklarına göre seans süresi ve kaç kere yapılması gerektiğine karar verilir.

Yüzdeki çiller kapatıcılar ile pudralar ile fondotenler ile kapatılır.

Yüzdeki çiller pudra, fondöten ile kapatılabilir. Fakat bunlarında gözenekleri kapattığını biliyoruz. Allah vergisi çiller insanda gayet hoş durabiliyor. Bunun için kapatmaya uğraşmamak gerekir.

Çiller fondotenle kapatılır. Kapatıcılığı yüksek fondotenler var. Ama yüzünüzde kalıp gibi durabilir. Kalın yapılı olanları özellikle maske gibi durabilir.

fondotten veye ışınlarla gidiyo diye biliyorum bi araştırırsın ona göre ama fondotten geçiçi bi çare

Yüzde bulunan çiller fondötenle kapatılmaktadır. Kapatıcı da kullanabilirsiniz. Ama cildinize zarar vermemek için bir güzellik uzmanına danışıp doğru kozmetik ürünlerini kullanabilirsiniz. Kozmetik ürünleri çok önemli bu konuda.

Fondoten yardımıyla kapatabilirsiniz cildinize zararda vermez boylelikle rahatlıkla fondoten kullanabilrsiniz

fondoten mi neyse ondan sürmek gerekir veya cilt estetik ameliyatı olunabilir

öncelikle yüzde oluşan çillerin aşırı ve bilinçsiz bir şekilde güneş ışığina maruz kalmaktan olduğunu düşünüyorum ve güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanılmasını tavsiye ederim. Ayrıca takip edildiginde özellikle kış aylarında bile geçmeyen ve artan çil söz konusu ise mutlaka bir Dr önerileri alınmalıdır diye düşünüyorum. Ayrıca her güneş kremi her cilt için uygun olmayabilir. Çok rahatsız edici bir durumda ise bilindik ve güvenilir markaların kapatıcı fondötenleri kullanılabilir. fakat ne olursa olsun hangi marka olursa olsun sonuc itibariyle bir kimsayal olması nedeni ile fazlada kullanılması taraftarı degilim. Kullanılıyorsa bile sonrasında cilt temizliğine mutlaka dikkat edilmeli ve cilt temizliği mutlaka yapılmalıdır. Çıktım nefes alması için fondöten ile yüzde oluşan tabaka cildi kötü etkileyebilir.

Yüzde bulunan çillerin güneş yüzünden çıktığını çoğu uzman söylüyor. Bu yüzden eğer yüzünüzde çil varsa güneşle fazla temas etmemeye çalışın. Yüzde çıkan çiller makyaj vb. yollarla kapatılabilir. Örneğin fondöten çok işe yarayacaktır.

Çilleriniz doğal ise kozmetik ürünlerle kapatabilirsiniz fakat çillerin doğal bir güzellik olduğunu düşünüyorum bu yüzden kapatmamalısınız bence . Çiller güneş yüzünden de oluşabiliyor bunun için sık sık güneş kremi kullanmalısınız .