Yüzümüze buz sürmenin zararları nelerdir?

Yüzümüze buz sürmenin zararları nelerdir?
Buzu yüzümüze nasıl uygulamalıyız?

image">image

Yüzümüze Buz Sürmenin Zararları

">

İnsan cildi çok hassastır. İnternette yüze buz uygulama ile ilgili birçok tarif maske vb. bulunmaktadır. Ancak araştırılmadan uygulanan bu tarz uygulamalar cildi tahriş eder. Ciltte;
:ice_cube: kurumalar
:ice_cube: soyulmalar
:ice_cube: kaşıntılar
:ice_cube: kızarıklık
:ice_cube: dökülmeler başlayabilir. Hatta cildi aşırı hassas olan kişilerde buz yanığı meydana gelebilir. Bu yüzden kesinlikle buzu cilde doğrudan uygulamak çok yanlıştır. Gerekirse bir dermatologa danışarak uygulamalar yapabilirsiniz.

Yüze Karşı Uygulanan Soğukluk sizi hasta edebilir.Veya Yüzünüzde Hastalıklar ortaya çıkarabilir.O yüzden böyle şeyler yapmamak sizin için daha uygun olacaktır.İyi Günler Dilerim😊

Yüzünüze yanık olmadığı sürece buz uygulamamalısınız. Buz çünkü yüzünüzü yakabilir. Uzun süre yüzünüzde gezdirmeniz buz yanığı yapar yüzünüzü. Kan akışını hızlandırmak için sadece bir kere yüz üzerinde hızlıca gezdirebilirsiniz. Fazlası herşeyin zarar olduğu gibi buz sürmeninde ciltte uzun süre tutmak zarar verir. Çok dikkatli olmak gerekiyor.

Buzu doğrudan bir şekilde cilde uygulamak cilde zarar verir buz yanığı kötü bir yanık çeşididir ve kalıcı hasarları bile neden olabilir. O yüzden buz kullanırken bastırarak değil de o bölge üzerinde hızlıca gezdirerek kullanmak daha sağlıklıdır.

Yüze buz sürmenin zararları nelerdir?

">

İnsanoğlu güzellik için her şeyi bazen göze alabilmektedir. Bunun için internette, çevremizde ve bildiğimiz kadarıyla birçok uygulama bulunmaktadır. Bunlardan biri de yüze buz uygulanması ve bunun ardından güzelleşme çabasıdır. Bu tarif genel olarak bayanlar daha çok ilgili olabilmektedir. Ancak yüze uygulanan buz bazen sakıncalarla birlikte geri dönebilmektedir. Yüze sürülen buzun zararı nelerdir konusuna bakacak olursak kızarıklık, kaşıntı,sertleşme,tahriş gibi benzer zararları olabilmektedir. Bu zararlardan kaçınmak için bir dermatolog tavsiyesi önemlidir. Bunun yanı sıra buzu direk cilde uygulamak oldukça yanlış bir uygulamadır. Sağlıklı günler dileriz.

Daha iki gün önce kör sivilcelere iyi geliyor dendiği için buz kalıbını suratımda gezdirdim - _- yüzüm kızardı ama böyle tatsız bir kızarıklık oluştu. Çok ciddi bir şey değildi ama hoşta değildi. Ne olursa olsun buzu cilde direkt uygulamamak gerekiyor. Ciddi buz yanıkları oluşmasa da bir gün kızarık yüz garanti.

1 Beğeni

bir havluya sararak yüzümüzde gezdiririz, kan dolaşımı hızlandırır ve cildi sağlıklı görünüme kavuşturur.

1 Beğeni

Yüzümüzün bence arada bir yapılmalı fakat çok nadir bir şekilde. Sık sık yapılırsa yüzde kan pıhtılaşmasını sağlar. Kılcal damarlar zarar görür. Buz yüze iyi gelir fakat dediğim gibi düzenli kullanılmamak şartıyla.