Zambak yağının cilde faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Zambak yağının cilde faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

">

Kan dolaşımını hızlandırır, metabolik aktiviteyi uyararak metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar, besinlerin erime sürecini hızlandırır, toksin ve zararlı maddelerin vücuttan atılma sürecini hızlandırır, safra ve balgam söktürmeye yardım eder, öksürük ve bronşit gibi rahatsızlıkların hızlıca iyileşmesine yardım eder, kaşlara sürüldüğünde kaşların hızlıca uzamasına teşvik eder.

Ciltteki kırışıklığı azaltır. Cildin diri gözükmesini sağlar. Cildi gerginleştirir ve sıkılaştırır. Ciltteki apse ve şişlikler geçirmeye yardım eder. Yüzü ve göz altlarını nemlendirir. El ve ayaklarda oluşan nasırların geçmesine yardım eder.

cildi gozelesdirir nem saklayir

Zambak Yağı Ciltteki Kırışıklığı azaltır ve Cildin diri gözükmesinde etkisi vardır. Ve Ayrıca Cildi Gerginleştirip, Sıkılaştırır.

Kan dolaşımını hızlandırır. Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardım eder. Besinlerin erime sürecini hızlandırır.

elde ve ayakta yaralarımızı iyileştimemizi yardımcı olur cildi güzeleştirmeye yardımcı olur

Kilosu yaklaşık 5000 Avro’ya alıcı bulan, kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandıran bir yağdır. Bu yağ besin sindirimini kolaylaştırır. Ayrıca Antioksidan özelliği sayesinde vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcıdır. Vücuttaki ağrıları dindirir. Dişlerde meydana gelen iltihaplanmayı ve ağrıyı büyük oranda azaltır. Cildi canlandırır, arındırır, sıkılaştırır ve kırışıklıkları da azaltır. Zambak yağı; selülit tedavisinde etkili bir tedavi imkanı sağlar. Sivilceleri yok edip sivilce oluşumunu engeller.
Öksürük ve bronşitin tedavisinde fayda sağlar. Ciltte meydana gelen apse, şişlik ve yara gibi sorunları yok eder.
Kullanımı ise bilek ve parmaklarda meydana gelen sinir sıkışmasında masaj yapılabilir. Gündelik cilt bakımında kullanılır.
Zambak yağı içeren göz altı kremleri cildi gerginleştirir ve büyük oranda kırışıklıkları azaltır.

Zambak yağında, demir, iridin, tanen, reçine ve uçucu yağ bulunur Özellikle cilt sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinen zambak yağı ağrı kesici özelliği ile de oldukça popülerdir