Zeliha Nine, ördüğü yün çorapları Mehmetçiğe gönderdi

117 yaşında ki Zeliha Nine ördüğü 115 çift yün çorabı askerlerimize yollamış. Çok güzel bir şey yapmış o yaşında. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bravo gerçekten tebrik ederim Zeliha nineyi çok güzel örnek bir davranış sergilemiş. İnsanlarımız örnek almalı diye düşünüyorum.

Ay ben ona kurban olurum ya. Yaşı kadar çorap örmüş ,gözler sağlam demek ki .Ne de olsa eski toprak.

100 sene öncede böyle yürekli nenelerimiz vardı hala olduklarını duymak beni çok ama çok mutlu ediyor

Helal olsun zeliha nineye türkiyede böyle insanların olması bizi mutlu ediyor.

Valla helal olsun denilecek bir haber. O yaşta askerleri düşünüp bu kadar güzel bir şey yapması takdiri hak etti.

117 yaşında gözleri hala örgü örebilecek kadar görüyor mu gerçekten, helal olsun teyzeye. Az da değil 115 çift.

Türkiye Cumhuriyeti kurulurken düşmanla cephede savaşan erkeklerin yanında böyle cesaretli vatan sever kadınlar vardı yokluktan var ederek canla başla mücadele etmiştir. Nice nene hatunlar vardır bu ülkede cumhuriyet kadını nice cefalar zorluklar yaşayarak bugüne gelmiştir. Şimdi ki gençliğe baktığımızda nerde boş şeyler var onlarla uğraşıyor ahlaki çöküntü yaşıyoruz resmen cumhuriyetin değerlerine bağlı kalınsaydı bu ülke ne yolsuzluk yaşardı nede bu kadar sorunlu bir ülke olurdu.

Mustafa Kemal Atatürk " Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. " Dediğinde aslında halkına çok değerli mesajlar vermişti her zaman bilimi savunan milli görüşleriyle geleceğe de mesajlar vermiştir o zaman da kirli zihniyetlerle savaşmıştı, bir çok sözü altın değerinde ancak bazı sözleri halen bugüne ışık tutuyor sanki…

Ne kadar güzel bir davranış gerçekten çok güzel düşünmüş tebrik ediyorum kendilerini çok iyi kalpliymiş…

Eline sağlık Zeliha ninem Allah sağlık sıhhat versin. Cennette şehitlerle birlikte ol inşallah.

Böyle iyi niyetli insanlar iyiki varlar. Mehmetçiklerimizi düşünüp çorap örmüş.

@ezgizdmr5#1028199 ALLAH RAZI OLSUN

Askerimizi torunları bilmiş ve elinden geleni yapmış. Ellerine sağlık zeliha nine. :slight_smile:

Çok değerli bir şey yaptığı. Emeğine sağlık Allah uzun ömürler versin.

O nine eli öpülesi bir nine

Ya vallahi helal olsun bizim elimizden birşeyler gelecek durumdayız fakat etmiyoruz Nineye bak 117 yaşında o kadar çorabı örmüş.

Ninemizin elinden öperdim ama korona var çok güzel bir şey yapmış hem kendisi açısından da sıkıntıdan kurtulmuş.

Gerçekten ben kendimden utandım. Biz ne yapabiliyoruz askerlerimiz için? Sadece sehit mertebesine ulaştikları zaman bir fatiha okuyabiliyoruz.Zeliha nine o yaşta askerlerini düşünüp onlara çorap örüyor. Vallahi helal olsun ninem o çorap ören ellerin dert görmesin inşallah.

Mükemmel birşey bu yaşında bile hala yardım ediyor.İnsanı bu zamanlarda mutlu eden haberlerden biri.

ne varsa eskilerde var be azimleri özgüvenleri düşünceleri samimiyetleri bir başka etkiliyor insanı …