Zencefil maskesi ne işe yarar?

Zencefil maskesi ne işe yarar? Zencefil maskesi nasıl hazırlanır?

Zencefil maskesi siyah lekeler, sivilceler ve yağlı cilt tipine cok iyi gelmektedir. Cildi yenileyerek, ölü derileri yok etmesini sağlar. Erken yaşlanmanın önüne geçerek cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Ciltteki toksinlerin atılmasını sağlar kolon kanserinde kullanılır

Zencefil maskesi:
Ciltteki toksinleri atar.
Zencefil cildi yeniler.
Saç dökülmesini engeller.
Sivilce ve akneleri temizler.
Yaşlanma etkilerini azaltır.

Zencefil maskesi parlak ve ölü hücrelerden arınmış bir cilde sahip olmanıza katkıda bulunur. Zencefil antiseptik özelliği sayesinde ciltte yer alan toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Cildi derinlemesine temizler ve sivilcelerden arındırır. Ayrıca siyah nokta ve akneler üzerinde de etkilidir. Cilt üzerinde olduğu kadar saç üzerinde de etkilidir ve saçların dökülmesini önler. Zencefil maskesini yoğun lekeli ciltlerde kullanacaksanız yumurta akı, zencefil ve limon suyunu karıştırarak kullanabilirsiniz. Zencefili rendeledikten sonra üzerine yumurta akı ve limon suyu eklenerek macun haline getirilir. Fırça aracılığı ile tüm yüze sürülür. Maske yaklaşık 25 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanabilir. Maske içerisine bal ve tarçın eklerseniz cildin daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Öncelikle zencefilin faydaları nedir bunu açıklayalım isterseniz arkadaşlar. Zencefil bir bitkidir ve bu bitki işlenerek bir baharat halinde de kullanılır. Zencefilin faydası şunlardır vücut için: ilk olarak güçlü anti-inflamatuar özelliğe sahiptir zencefil. Üst solunum yolları hastalıklarına çok iyi gelmektedir. Bir diğer faydaları ise şudur sindirime çok iyi gelir, bulantıya. Sağlıkta bilinen faydaları yanı sıra güzellik sektöründe de kullanılmaktadır cilde oldukça fayda sağlar bunlar: Sivilce ve sivilce lekelri için çok faydalıdır, yağlı yüzü kurutur ve yağ dengesini sağlar, yüzdeki ölü deriyi atar yüzü canladırır ve temizler. Yaşlanmalara karşı güzel bir önlemdir cildi genç tutar. Ciltteki toksinleride uzaklaştırır.