Zencefilin Yararları?

Biliyoruz ki zencefil herşeyin ilacidir.Peki nelere deva nelere iyi geliyor?

zencefilin yararları mide bulantısını hafifletir soguk algınlığı ve gribe karşı etkili, aşırı gaz birikimini önler,kilo vermenizi sağlar,astımı hafifletir,karaciğere koruma sağlar vede sindirimde fayda saglar…

Zencefil, hem modern hem geleneksel tıpta sıkça kullanılan, dünya üzerinde bilinen en sağlıklı bitkilerden biri. Başlıca mide bulantısı, soğuk algınlığı, sindirim sorunları ve öksürük üzerinde “süper” etkileri olan zencefilin faydaları vardır. Sindirim sorunları, yol tutması, mide bulantısı gibi sorunları ortadan kaldırmada yardımcı olan zencefil çoğu insanın kullanmayı seviği ve bazen detoks olarak suyun içine koyarak içtiği bir tür baharattır. Denizci askerleri kullandıkları da bilinir. Soğuk Algınlığı ve grip’i ortadan kaldırmak istiyorsanız da kullanabilirsiniz.

Soğuk algınlığı ve grip, gaz birikiminin önlenmesi, astım hafifletmesi, kilo verimine yardımcı, karaciğere koruma sağlamak gibi yararları vardır.

Zencefil, soğuk algınlığı ve gripte herkesin bildiği gibi başrol oynar. Ayrıca mide bulantısını hafifletir, karaciğere koruma sağlar ve kilo vermenize yardımcı olur.

Zencefil çok faydalıdır,faydasını saymakla bitmez ama birkaçı şöyledir;
Mide bulantısını hafifletir.
Soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir.
Sindirimde fayda sağlar.
Aşırı gaz birikimini önler. …

Gribal enfeksiyonların giderilmesinde vücudu toksinlerden arındırmaya kadar hatta mide için de yararlıdır.

Gribe karşı en iyi ilaçtır boşuna gidipte ilaç felan almayın en iyi ilaç zencefil.

Zencefil grip ve soğuk algınlığına çok iyi gelir. Özellikle öksürük krizlerine bal ve zencefil karışımı hemen işe yaramaktadır. Daha birçok şifası olduğu bilinmektedir.

Zencefil çok yararlıdır. Mide bulantısını azaltır, Soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir, kilo vermenize yardımcı olur, aşırı gaz birikimini önler, astımı hafifletir. Ve bir çok yararı daha vardır.

Zencefil soğuk algınlığı ve gripe iyi gelir.Bağışıklığımızı güçlendirir.Mide bulantısına ve kusmalara iyi gelir aynı zamanda eklem iltihaplarına ve öksürüğe iyi gelir.Kilo vermemize yardımcı olur ,astımı hafifletir ve karaciğerimizi korur ve kas ağrılarına iyi gelir.Kemoterapi gördükten sonra olan mide bulantılarına çok iyi gelmektedir.Sindirim ve mide rahatsızlıkları için çok etkilidir.

Çok ciddi derecede kan sulandırıcıdır.Limon ve sarımsak ile birlikte kullanacaksanız çok dikkatli olun.Bunun dışında mide bulantısına ve boğaz enfeksiyonlarına iyi geliyor.