Zenciler neden daha hızlı koşar ? Baldır ile alakası nedir?

Zenciler neden daha hızlı koşar ? Baldır ile alakası nedir ? Baldırlarının normal insandan farkı nedir ?

Zenciler genel olarak uzun bacaklı oldukları için hızlı koşarlar baldırla alakası ise daha güçlü baldır daha hızlı koşma demektir

Zencilerin bacak boyu uzun olduğu için daha. Atarlar ve daha önde bitirlirler

Zencilerin kas yapıları beyaz insanlara göre farklı olup daha gelişmiş diyebiliriz.Bu durum baldır kasların dada öne çıkmakta zaten koşu gerektiren spor dallarında başarı oranları daha yüksek olduğu söylenebilir.

Zencilerin yaradılışlarindan gelen en önemli özelliklerden bir tanesi çoğunun uzun bacaklara ve atletik bir yapıya sahip olmasıdır ve zenciler beyazlara göre fizyolajik yönden spor yapmaya daha çok yatkındırlar ve tüm bu sahip oldukları özellikler sayesinde daha hızlı koşarlar.

Zencilerin kas yapıları beyazlardan farklıdır.Genetik olarak baldır kasları daha fazladır.Bacak bağları daha serttir. Ayrıca akciğerlerinin daha küçük olmasından dolayı solunumu daha hızlı yaptıklarından dolayı daha hızlı koştukları söyleniyor.

Siyahi bir kul Rabbime ellerini açar Ve ona şu soruları yöneltir… Hey rabbim benim saçlarımı neden kıvırcık yaptın
Rab seslenir Derki ben saçlarını kıvırcık yapmasaydım bu ormanda senin saçların çalı çırpıdan zaten kıvırcık olucaktı
Adam yine seslenir benim bacaklrımı ve ellerimi neden uzun yaptın Rab cevap verir ben senin bacak ve ellerini uzun yaptımki vahsi hayvanlardan rahat kaçabilesin diye Adam yi,ne seslenir tenimi neden siyah yaptın rab seslenir ben senin tenini siyah yapmasaydım bu sıcakda tenin yine siyah olucaktı… işte böyle bişey

Onlara yaratılışdan gelen bir özelliktir. Beyaz insanlardan farklı olarak bir kemik fazlası var

Zencilerin bütün kasları beyaz insanlara göre daha gelişmiştir. Bunun için kas gücüne dayalı işlerde zenciler daha hızlı olabilir.

Zencilerin yaratılış tarzından dolayı bacak yapısı boy yapısı kolların uzun olması eklemleri bel bölgesi tam bir sporcu olarak her şeye sahip bir yapıdadır

Aslında bu bence genetik bir farklılıktır. Yani siyahiler beyazlardan çok ama çok farklıdır. Siyahilerin bence yaşamlarından da kaynaklanıyorlar . Onlar yaşamlarında hareketleri çok fazla olduğu için hızlı koşarlar.

Zenci insanların spor konusunda becerileri bir gerçektir.Vücut yapıları çok atletik olduğu için birçok spor dalında onlara avantaj sağlamaktadır.Genotipleri konusunda çok sanslı oldukları bir gerçektir.