“Zorluğuna göğüs geremediğin yâri sevme.” sözü neyi ifade ediyor sizin için?

“Zorluğuna göğüs geremediğin yâri sevme.” sözü sizin için neyi ifade ediyor açıklar mısınız ?

Eğer ki bir kişiyi seviyorsan onun tüm dertlerinde açılarında yanında olacaksın. Çektiği sıkıntıları görmezden gelmeyeceksin. Başına birşey geldi mi ilk sen olacan yanında. Eğer en küçük sıkıntıdan bırakacaksan hiç yanında olmamalısın seviyorum dememelisin.

Yani sevdiğin kişi ile birlikteyken sadece onun güzel huylarını değil, zor huylarını, sinirli anlarına da sabredip en ufak tartışmada sırtını dönmemeyi anlatan bir sözdür. Yani sevmek seviyorum demekle olmaz. İyi günde de kötü günde de sabredip zorlukları aşarak olur.

seninle her türlü zorluğa dayanamıycak kişiyi sevme demektir.

Sevmek fedakarlık ister, seviyorsan kusur görmeden seviceksin, seviyorsan herşeyi feda etmeyi biliceksin

Birbirini seven kişiler sevdiği zamanki sevdikden somraki zamanda ki zorluğuna katlanacak.

Gülü seven dikenine katlanır sevdiğini bütün kusurları kötü huyları ve eksik yanlarıyla birlikte seveceksin anlamına gelir.

Bir insanı seveceksen onu kusurlarıyla kabul edeceksin. Onun hataları olabilir, sana zarar da verebilir ama asıl olan aranızdaki sorunlar kırıcı olmadan çözmenizdir. Direkt karşı taraf hata yapmışsa ona kötü davranma alırsınız ve onu reddetmemelisiniz . Zamanı gelince düzelebilen ve çok iyi olabilen insanlar da oluyor.

Gülü seven dikenine de katlanmalıdır.İsteklerini karşılayamıyorsan,mutlu edemiyorsan o yari sevme anlamına gelir.


-Herhangi birisini ne kadarda zor şartlar altında olursa olsun sevemiyorsan sevmeyeceksin bekleme yapılmaz aşkta meşkte.

yani sevdiğin kişinin her anında sinirliylen, üzgünken v.b durumlarda onu zor durumuyla yanlız bırakmamaktır. Onun yanından olup zorlukları aşmasında yardım etmek demektir.

Bir kimseyi çok seviyorsan ne olursa olsun tüm zorluklar karşısında dik duruş sergilemelisin. Onu kırmamalı ve incitmemelisin yoksa seni bir çırpıda unutabilir.

Herşeyin bir zorluğu vardır. Birini seviyorsanız onun zor huylarına zor zamanlarına tahammül etmek alttan almak gerekir. Aksi takdirde sevmeye gerek yoktur sevmeyin demek istiyor gayet doğru bir söz. Katlanamayacağınız insanı sevmeye lüzum yok.

Eğer ki sevdiğin kişi için her zorluğa katlanamayacaksan o kişinin ilk zorluğunda yalnız bırakacaksan eğer hiç sevmemelisin.

Seven sevdiğinin kusurlarını örtmeli onun tüm zorluklarını zaten bildiği için bu zorlukları kabullenmeli ve terslememeli her anında yanında olmalıdır.

Eğer ki bir kişiye gerçekten çok seviyorsan işte o zaman o kişinin bütün zorluğuna katlanmasını da bilmen gerekiyor Eğer ki Sevdiğin kişinin zorluğuna katlanamıyor san o kişiye sevmemen daha doğru olur