Zümrüt yeşili koltuk takımıyla hangi renk kombin edilebilir?

Zümrüt yeşili koltuk takımıyla hangi renk kombin edilebilir ?

Zümrüt yeşili güzel ve asil bir renktir. Çok da tercih edilmez. günümüzde türbe yeşili dediğimiz renge yakın olduğu için Muhafazakar kesimdeki özellikle 40 yaş üstü orta üstü ve zengin yüksek sınıf kadınları tercih eder. Bu açıdan renk kombini cırtlak renklerden ziyade alternatif koyu ve ciddi renklerle kombinlemekte yarar vardır. Zümrüt yeşili bence sarayın renklerindendir. Eski Osmanlı saraylarında, yalılarında tercih edilen bir renk olmasından ötürü olabilir. Zümrüt yeşili ise bana daha çok kırmızı tonları olabilir, siyah da aynı şekilde çok yakışır, Gümüş beyazı ve eflatun da. Patlıcan moru ve elektrik mavisi de genelde kıyafet kombinlerinde önerildiği için mobilyada da gidebilir. Ama zümrüt yeşilini klasik modellerle kombinleyecekseniz ağır ve ciddi renkler tercih edebilirsiniz.

Zümrüt yeşili bence en çok mor renk ile kombin edilirse yaşanır. Ya da hardal sarısının uyumlu olduğu söylenir. Hiç olmazsa zaten açık bir renk ile gayet güzel uyum yakalanır.

kesinlikle mor veya hardar yeşili @Cat e katılıyorum ve ekstra gümüş rengide çok şık duruyor.

Ben Zümrüt’e gold ve ve gümüş detaylı kombinelerine bayılıyorum oldukça şık duruyor.

zümrüt renginin en çok hardal rengiyle yakışacağını düşünüyorum açıkçası. Birlikte güzel bir kontrast oluşturuyorlar.

Zümrüt yeşiliyle hardal sarısı mükemmel bir uyum oluşturabilir bence. Dışarıda gezdiğimde de farkettim o renge en çok hardal sarısı yakışıyor. Ancak siyah da olabilir. Zaten siyah renk ile her renk gider. Bir de kırmızı ile de değişik bir hava katabilirsiniz.

ben olsam zümrüt yeşili ile pembe rengi kombinlerdim. Ben pembe il yeşili birbirine çok yakıştırdığım için bu iki rengin uyumuna bayılıyorum. Ama ilginç bir şekilde bu renge turuncunun da çok güzel gideceğini düşünmüyorum değişik ve uyumlu bir kombinasyon olacağına hiç şüphem yok.

Zümrüt yeşili benimde sevdiğim bir renk. Bence zümrüt yeşili sarı renkle çok güzel uyumlu olur. Aslında bir denemek lazım. Mesela Fenerbahçe’nin önceki sezon forması zümrüt yeşili ile sarı renkten oluşuyordu. O formayı ben şahsen çok sevmiştim.

kahve rengi,beyaz, krem rengi, siyah,gri ya da altın rengi tonları oldukça uyumludur.

Zümrüt renk klasik mobilya anlayışını yansıttığından kırmızı, altın sarısı renklerle kombin yapmak uygundur. Bunların yanında siyah tona yakın koyu renkler de tercih edilmeldir.

Zümrüt yeşili bir koltuk takımıyla krem rengi, hardal sarısı, kahverengi, gold rengi olan koltuk takımlarını kombinliyebilirsiniz

harika bir renk seçimi hardal sarısı ve krem ile uyumlu olacağı kanısındayım. Ayrıca ayna detaylar kullanılacak olursada harika olur.